Czytany poradnik
Ten zawód ma przyszłość – koniecznie go poznaj
0

Ten zawód ma przyszłość – koniecznie go poznaj

AUTOR:  Marzena Kuźma27 sierpnia 2018

Sport to twój konik i chciałbyś móc zarabiać na tym pieniądze? Zostań trenerem personalnym! Ale uwaga, przed podjęciem decyzji, zapoznaj się z kilkoma informacjami na temat tego zawodu. Jest to praca, która ma przyszłość w czasie, gdy zdrowy tryb życia, staje się coraz bardziej popularny.

Trener personalny

Jest to osoba, która posiada wiedzę związaną z aktywnością fizyczną, a także zna się na ciele człowieka. Układa ona specjalny zestaw ćwiczeń, a także uczy jak je wykonywać swojego podopiecznego. Trener personalny musi także motywować i sprawdzać wyniki klienta. Jest to osoba, która pomaga osiągnąć upragnioną sylwetkę w najlepszy sposób oraz w możliwie krótkim czasie. W tym zawodzie trzeba też mieć wiedzę na temat zdrowego żywienia, ponieważ klient może zażyczyć sobie specjalną dietę, aby przyspieszyć zdobycie upragnionej sylwetki.

Wymagania

Jeśli chcesz zostać trenerem personalnym, musisz posiadać odpowiednie wykształcenie i przede wszystkim mieć styczność z wysiłkiem fizycznym. Istnieją różnego rodzaju kursy na trenerów personalnych, w których najczęściej biorą udział trenerzy fitness lub osoby, które zajmują się sportem. Oprócz umiejętności, dobierania odpowiednich ćwiczeń, a także znajomości całego ciała człowieka, ważna jest predyspozycja mentalna. Osoba, która chce być trenerem personalnym musi, być otwarta, wyrozumiała, ale także musi być odrobinę surowa, aby móc wyciągać z podopiecznego jak najwięcej się da, oczywiście z zachowaniem jego bezpieczeństwa. Trener personalny musi też znać tajniki zdrowego żywienia, aby móc układać odpowiednie diety.

Predyspozycje

Osoba chcąca wziąć udział w kursie na trenera personalnego, musi posiadać odpowiednie predyspozycje. Nie jest to prosty zawód i wymaga sporo cierpliwości, a także wyrozumiałości. Będziemy mieli do czynienia z różnymi klientami i do każdego trzeba podchodzić indywidualnie. Potrzebna jest tu spora wiedza, jak zachować się w stosunku do danej osoby, aby go odpowiednio zmotywować do pracy i zdrowego trybu życia w ogóle. Trener personalny to także psycholog, który powinien umieć wpłynąć na klienta, aby ten pokonał swoje bariery, przełamał strach i mógł sięgnąć po upragnioną sylwetkę.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze