Technologie
Czytany poradnik
Ten program do maili Ci się przyda
0

Ten program do maili Ci się przyda

AUTOR:  Alicja Hudzik9 września 2018

Jaki program do maili warto stosować? Czym jest klient poczty? Zapraszamy do lektury!

Klient poczty – co to takiego?

Klient poczty to program, który pozwala na skuteczne zarządzanie wieloma skrzynkami e-mail. Z poziomu jednego programu możesz więc odczytywać i wysyłać wiadomości, a także dodawać nowe kontakty do księgi adresów. Program do maili łączy się z serwerem poczty elektronicznej, wykorzystując w tym celu najczęściej protokoły IMAP. Z Klienta poczty można korzystać na wielu platformach, dostępne są wersje w formie aplikacji mobilnej oraz programy w wersji portable, niewymagające instalacji.

Najlepsze programy do obsługi poczty e-mail

Jaki jest najlepszy na rynku program do maili? Wiele zależy od Twoich potrzeb i poziomu zaawansowania obsługi komputera. Jedne z najlepszych na rynku darmowych programów to Mozilla Thunderbird, BlueMail oraz DreamMail.

Mozilla Thunderbird

Mozilla Thunderbird to nie tylko program do maili, to także komunikator internetowy oraz wygodny czytnik grup dyskusyjnych i kanałów RSS. Program ma wbudowany filtr spamu oraz moduł sprawdzania pisowni i jest obsługiwany bez emulacji przez wszystkie współczesne systemy operacyjne. Ostatnia stabilna wersja została wydana w sierpniu tego roku.

BlueMail

BlueMail to inteligentna skrzynka pocztowa, którą można zainstalować na smartfonie. Aplikacja pozwala na szybkie zarządzanie pocztą e-mail, jest całkowicie bezpłatna i posiada wiele ciekawych funkcji. Obsługa programu jest intuicyjna i prosta, a jedyne, co może razić to błędy językowe w niektórych wersjach tłumaczeń programu.

DreamMail

DreamMail to ciekawy program do maili, który posiada funkcję obsługi wielu kont oraz filtry antyspamowe, umożliwia również tworzenie czarnych i białych list mailowych.  Nowa wersja programu została zoptymalizowana pod europejskie rynki, poprawiono również polonizację DreamMail.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze