Zakupy i e-commerce
Czytany poradnik
Tablet – na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?
0

Tablet – na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

AUTOR:  Izabela Lizurej24 listopada 2020

Tablety to urządzenia mobilne świetnie zastępujące smartfony oraz laptopy. Potrzebujesz czegoś z większym wyświetlaczem, bo na twoim telefonie komórkowym źle Ci się pracuje? A może szukasz czegoś lżejszego i poręczniejszego od laptopa? Tablet będzie idealnym rozwiązaniem. Zanim jednak go kupisz musisz poznać najważniejsze jego cechy, aby wybrać ten idealny.

Rodzaje tabletów, które możesz wybrać

Na rynku dostępne są dwie opcje systemów operacyjnych na tabletach. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy oraz funkcjonalności.

Tablety z iOS czyli inaczej iPady z firmy Apple. Cenione wśród użytkowników za płynność działania systemu oraz doskonałą optymalizację. Przede wszystkim jego komfort użytkowania jest zdecydowanie wyższy od tabletów z Androidem, dzięki wgraniu intuicyjnego oprogramowania oraz świetnie zintegrowanego ekosystemu Apple. Jednak jeśli zależy Ci na możliwości personalizacji urządzenia to niestety iPady nie są w tym najlepsze.

Tablety z Androidem mają jedną najważniejszą cechę, która wyróżnia je od tabletów iOS czyli ogromny wybór aplikacji, które można na nim zainstalować. Użytkownik takiego urządzenia ma szerokie pole do popisu związane z personalizacją wyglądu i funkcji.  A co najważniejsze dostępne modele można wybierać z każdej półki cenowej. Jedyną wadą tych tabletów jest często zbyt wolne działanie czy zacinanie się systemu w porównaniu do tabletów z Apple.

Jaki procesor i pamięć Ram powinien mieć twój tablet?

Najważniejszą cechą każdego tabletu jest jego wydajność, która decyduje o tym, czy korzystanie z niego będzie przyjemne. Nikt przecież nie chce pracować czy przeglądać strony www na urządzeniu, które działa wolno.

  • Tablet z procesorem czterordzeniowym i minimalną pamięcią 2 GB RAM nada się do prostych zadań takich jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów czy pisanie bloga.
  • Tablet z sześciordzeniowym i ośmiordzeniowym procesorem i co najmniej 3 GB pamięci RAM zapewnią płynną obsługę wszystkich aplikacji bez ograniczania się w ilości otwartych kart w przeglądarce czy używania wymagających programów.

Pamięć flash – który tablet wybrać?

Istotną kwestią jest też dostępna ilość miejsca na przechowywanie plików. Tablety z pamięcią flash 16 GB nadadzą się do surfowania po przeglądarce internetowej czy instalowania bardzo prostych aplikacji. Jeśli potrzebujesz sprzętu. w którym będziesz przechowywać zdjęcia, pliki czy wideo to minimalna pamięć powinna wynosić nawet 64 GB. Tablety dla wymagających użytkowników mogą posiadać od 128 GB do 512 GB. Taka pojemność wystarczy na przechowywanie wszystkich dokumentów firmowych czy plików graficznych. Warto zwrócić uwagę na to czy dany tablet posiada czytnik kart pamięci SD to zawsze dobra alternatywa.

Potrzebujesz więcej informacje przed zakupem laptopa? Kliknij tutaj i sprawdź jaki tablet kupić, aby nie żałować tej decyzji.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze