Owady i szkodniki
Czytany poradnik
Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?
0

Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

AUTOR:  Alicja Hudzik11 stycznia 2020

Szkodniki w ogrodzie to problem, który dotyczy zarówno małych, jak i dużych posesji. Na szczęście na polskim rynku dostępne są skuteczne metody walki z niechcianymi lokatorami w ogródku. Poniżej prezentujemy najskuteczniejsze z nich!

Szkodniki w ogrodzie – komary

Komary to owady, które są w szczególności uciążliwe latem. W walce z nimi mogą pomóc preparaty do oprysku, naklejki nasączone olejkami eterycznymi, spraye, a także świece i spirale wytwarzające dym, który odstrasza owady. Ciekawym rozwiązaniem jest także elektro wtyczka do kontaktu. Taki gadżet można stosować wewnątrz pomieszczeń, np. w sypialni. Jedna wtyczka zabezpieczy pomieszczenie o metrażu do 20 metrów kwadratowych na około 10 godzin.

Szkodniki w ogrodzie – gryzonie

Szkodniki w ogrodzie to nie tylko komary, to także gryzonie. Nieproszeni goście tacy jak myszy, szczury, nornice czy krety mogą nie tylko skutecznie zakłócić wypoczynek, ale i także doszczętnie zniszczyć hodowane przez nas rośliny.

Jak się ich pozbyć? Skuteczne mogą się okazać trutki i łapki do deratyzacji. Trutki można zakupić w formie płynu, ziaren lub pasty. Aplikacja takiego środka jest bardzo prosta, są one bezpieczne dla zwierząt domowych i mogą być stosowane zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, np. w ogrodzie.

Skuteczne preparaty na gryzonie można znaleźć np. w ofercie sklepu https://naszogrodniczy.pl/. Znajdziesz tam między innymi świece na krety i gryzonie, które uwalniają biobójcze substancje chemiczne. Jeśli taki sposób walki z natrętami nie do końca do Ciebie przemawia, możesz kupić humanitarne pułapki lub odstraszacze.

Inne szkodniki

Inne szkodniki, które mogą się pojawić w ogrodzie to:

  • dziki, sarny, jelenie – w walce z dzikimi lokatorami mogą pomóc specjalne granulowane preparaty odstraszające, rozsypuje się je na glebie lub rozpyla na drzewkach,
  • kleszcze – do walki z tymi pajęczakami można wykorzystać spraye typu Bros, a także specjalne płyny, które stosuje się na sierści domowych zwierzaków,
  • ślimaki – do walki ze ślimakami można wykorzystać domowej roboty pułapki, a także granulaty typu snacol lub ślmax,
  • mrówki – w walce z inwazją mrówek pomogą specjalne substancje zapachowe oraz proszki na mrówki, sprawdzonym środkiem jest np. k-othrine,
  • muchy – aby pozbyć się much w domu lub ogrodzie, można zastosować specjalne lepy, a także preparaty do oprysku framug.

PAMIĘTAJ: środki do walki ze szkodnikami należy stosować z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i zgodnie z załączoną do opakowania instrukcją.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze