Dom
Czytany poradnik
Sposoby na relaks w domu
0

Sposoby na relaks w domu

AUTOR:  Agnieszka Szarak13 lipca 2018

Relaks w domu jest bardzo wskazany, zwłaszcza jeśli masz stresującą pracę. Zagwarantuj więc sobie chwilę wytchnienia w najlepszy możliwy sposób. Podpowiemy Ci, w jaki?

Te nieszczęsne gry…

Gry video mają mnóstwo fanów, ale też przeciwników. Prawda jest jednak, że nie ma lepszego sposobu na relaks w domu. Dzięki nim możesz rozładować stres, skupić się na czymś innym, w pełni zaangażować w akcję i zapomnieć o trudach dniach. Przy okazji jest to świetny rodzaj rozrywki, a w ten sposób możesz też spędzić czas ze swoim partnerem, dziećmi czy znajomymi.

Gry video gwarantują Ci zwyczajnie rozerwanie się i dawkę codziennej rozrywki. Nie wahaj się, tylko chwyć za pada. Żeby złapać oddech, nie wybieraj jednak trudnych tytułów, które wymagają umiejętności oraz mocnego skupienia. Granie ma być przyjemnością i relaksem, a nie kolejnym powodem do nerwów.

Relaks w domu, czyli nieoceniona kanapa

Jeżeli chcesz pozbyć się stresu i złapać oddech, nie ma lepszego rozwiązania od chwili wytchnienia z książką w ręce. Po dobrym posiłku zakomunikuj domownikom, że jesteś niedostępny i mimo swojej obecności ciałem, duchem jesteś gdzieś indziej. Zaparz sobie ulubionej herbaty lub kawy, a jeśli jest gorąco, postaw na orzeźwiającą lemoniadę.

Tak wyposażony, udaj się na kanapę z dobrą książką i ułóż się w najwygodniejszej pozycji. Czytanie pomaga się zrelaksować, ponieważ dzięki niemu przenosisz się do innego świata. Twój umysł skupia się na przetwarzaniu treści, kreowaniu w głowie kolejnych obrazów, a wszystkie nerwy z pracy, szkoły czy uczelni zostają daleko za Tobą. Warto relaksować się w ten sposób.

Odrobina ruchu

Jest naukowo udowodnione, że nic tak nie zmniejsza uczucia stresu, jak ruch. Nie musisz jednak zaraz uprawiać wyczynowego sportu, aby złapać odrobinę luzu. Postaw na relaks w domu i porozciągaj się lub wskocz na rowerek stacjonarny. Jeśli nie masz żadnych urządzeń, wystarczy Ci trochę miejsca w mieszkaniu. Porób kilka skłonów, pajacyków, przysiadów czy brzuszków. Gwarantujemy, że od razu poczujesz się lepiej. Najtrudniej jest tylko zabrać się do ćwiczeń, ale kiedy już zaczniesz, podziękujesz sobie za to, że znalazłeś chęci.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze