Zdrowie
Czytany poradnik
Sposoby na kaca
0

Sposoby na kaca

AUTOR:  Anita Wach6 stycznia 2018

Podczas picia nie myśli się o skutkach ubocznych nadmiernego spożycia alkoholu, niestety często następnego dnia żałujemy, że wypiliśmy o kilka kieliszków za dużo, ponieważ dopada nas kac. Sposoby na kaca są i jeśli czujemy, że może nas on dopaść warto się przed nim odpowiednio zabezpieczyć.

Nie ma złotego środka na to, jak pić, żeby następnego dnia, nie cierpieć wszystko zależy od naszego organizmu i jego reakcji na alkohol. Warto jednak pamiętać, aby nie mieszać ze sobą trunków, robić przerwy w czasie picia oraz oczywiście nie pić do upadłego. Sami musimy przetestować nasz organizm, aby wiedzieć, co i w jakiej ilości możemy wypić, aby bawić się dobrze i obudzić bez kaca.

Sposoby na kaca po imprezie

Gdy zakończymy nasze picie, dobrze jest przed pójściem spać, wypić dużą ilość niegazowanej wody, wywietrzyć pokój, a także połknąć tabletkę, która powinna nas uchronić przed niechcianym kacem. Te czynności spowodują, że nasze samopoczucie po przebudzeniu nie będzie, aż tak złe.

Herbata

Jeśli zastosowałeś się do wyżej wymienionych sposobów i mimo to dalej masz kaca, zaparz sobie zwykłą, czarną herbatę dodaj do niej sporą ilość miodu, a także wyciśnij sok z cytryny. Ciepła herbata dobrze zrobi na żołądek, miód przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu, a witamina C zawarta w cytrynie ma czynnik odtruwający. Zamiast herbaty może to być zwykła, przygotowana woda.

Soki

Oprócz soków z cytrusów warto sięgnąć po sok pomidorowy oraz oczywiście po sok z ogórków lub kiszonej kapusty. Te sposoby na kaca, znały i wykorzystywały nasze babcie i dziadkowie, stąd wiadomo, że jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów.

Siła!

Jeśli masz wystarczająco dużo siły, aby wyjść z domu, idź na spacer. Świeże powietrze dobrze wpłynie na zatruty organizm, a po drodze możesz zakupić produkty, które przydadzą się w ugotowaniu rosołu, który również wpływa dobrze na kaca, ponieważ wypełni on pusty żołądek i sprawi, że poczujemy się lepiej.

Zapamiętaj

Pij z głową. Po przebudzeniu weź prysznic, wyśpij się, jeśli możesz, jeśli musisz-zwymiotuj, oczyści to twój organizm z toksyn. Zjedz coś lekkiego, ale sytego. Pamiętaj, że złe samopoczucie minie, a narzekanie niczego nie zmieni. Staraj się odpocząć, przewietrzyć i oczywiście pij, pij i jeszcze raz pij! Oczywiście wodę niegazowaną lub herbatę.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze