Relacje
Czytany poradnik
Sposób na teściową – jak się zaprzyjaźnić z wrogiem?
0

Sposób na teściową – jak się zaprzyjaźnić z wrogiem?

AUTOR:  Alicja Hudzik24 października 2018

Toksyczna teściowa to trudny przypadek i nie bez powodu jest ona bohaterem wielu skeczy oraz dowcipów. Czy istnieje dobry sposób na teściową? Jak się zaprzyjaźnić z wrogiem? Zapraszamy do lektury!

Jak rozpoznać toksyczną teściową?

Związek dwóch osób pochodzących z różnych rodzin, szerokości geograficznych lub odmiennych kulturowo środowisk to niełatwa droga, pełna kompromisów, ustępstw, a także walki. Konflikt może się pojawić w relacji z dalszymi członkami rodziny, na przykład z teściową. Warto rozpoznać zawczasu toksyczną osobę i wypracować sobie dobry sposób na teściową, by relacja w związku z ukochaną lub ukochanym na tym nie ucierpiała.

Po czym poznać toksyczną teściową?

  • Na każdym kroku krytykuje i wyraża dezaprobatę
  • Narzuca swój styl myślenia i wytyka najdrobniejsze potknięcia
  • Nastawia Twojego partnera lub partnerkę przeciwko Tobie
  • Jest zaborcza i panicznie boi się utraty syna, lub córki (zdarza się to częściej w pierwszym przypadku)
  • Wtrąca się w wiele aspektów, o których nie ma pojęcia, tylko po to, by się wtrącić

Czy istnieje dobry sposób na teściową, która zachowuje się w ten sposób? Łatwo nie będzie, ale warto spróbować!

Sposób na teściową

W kontaktach z rodzicami partnera warto od samego początku wyznaczyć swoje terytorium i pokazać, że ma się własną wizję, czy to prowadzenia domu, czy wychowywania dzieci, czy też prowadzenia ścieżki kariery. Wszelkie porady lub uwagi należy przyjmować uprzejmie, ale na ich podstawie podejmować samodzielne i świadome decyzje.

Jeśli denerwuje nas krytyka wyrażana pod naszym adresem, warto zachować dystans i nie brać tego typu uwag osobiście. Należy być szczerym i wyrażać to, co się czuje w danym momencie, nie można dać sobie również wejść na głowę i na przykład zgadzać się na niezapowiedziane wizyty lub ciągłą kontrolę ze strony rodzicielki partnera, lub partnerki.

Zdaniem psychologów, w sytuacji, gdy teściowa nie akceptuje partnera lub partnerki swojego dziecka i wciąż ma w głowie wyidealizowany obraz, któremu ta osoba jej zdaniem nigdy nie dorówna, należy spróbować przeczekać tę niekomfortową sytuację.

Usilne wkradanie się w łaski lub udawanie kogoś innego to męczarnia, a prędzej czy później teściowa będzie musiała nas zaakceptować takimi, jakimi jesteśmy. Zamiast toczyć z nią boje, lepiej się skoncentrować na umacnianiu małżeństwa i pokazać jej, że więź pomiędzy dwójką osób jest nie do zerwania.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze