Czytany poradnik
Sposób na łupież
0

Sposób na łupież

AUTOR:  Marzena Kuźma20 grudnia 2017

Wiele osób ma problemy z łupieżem. Wbrew pozorom nie jest to spowodowane stanem włosów, a samej skóry głowy. Białe granulki pojawiają się wtedy, gdy skóra jest zbytnio przesuszona i się łuszczy. Wygląda to niekorzystnie nie tylko przy samych uczesaniach, ale także na ubraniach. Osoby z łupieżem wiedzą, że niejednokrotnie te drobinki znajdują się na ramionach czy plecach. Przez to traci się pewność siebie, która w dużej mierze wynika z dobrego wyglądu. Ten biały pyłek jest szczególnie widoczny na czarnych i ciemnych ubraniach, które często nosi się zimą lub jesienią. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby skutecznie pozbyć się łupieżu.

Oleje i oliwki

Oliwa z oliwek ma bardzo wiele pożądanych dla organizmu właściwości – zwłaszcza, jeżeli chodzi o łupież. Ten produkt zazwyczaj znajduje się w każdym domu, ponieważ bardzo często używa się go także do gotowania. Sposób na łupież z wykorzystaniem oliwy z oliwek jest bardzo prosty. Wystarczy lekko podgrzać substancję i wmasować ją w skórę głowy. Następnie odczekać około 15 minut, ponownie wykonać bardziej intensywny masaż i umyć głowę szamponem. Można także przed użyciem szamponu przeczesać włosy, aby jeszcze dokładniej zebrać resztki łupieżu.

Cytryna

Jeszcze prostszym sposobem na pozbycie się łupieżu jest cytryna, a właściwie jej sok. Wystarczy wyciąć kilka plastrów i nacierać nimi skórę głowy przez 5 do 10 minut. Po tym zabiegu oczywiście włosy należy umyć. Ten rytuał powinno się powtarzać do momentu, w którym łupież całkowicie nie zniknie.

Jajka

To kolejny sposób na łupież. Białko należy najpierw oddzielić od żółtka. Następnie je ubić. Kiedy będzie wystarczająco sztywne, dodać wcześniej oddzielone żółtko. Wszystkie składniki razem wymieszać. Warto zaznaczyć, że głowa przed nałożeniem jajecznej maseczki musi być umyta. Na odpowiednio przygotowane włosy nakłada się jajko i delikatnie wmasowuje. Całość pozostawić na około 30 minut. Po tym czasie zmyć jajko.

Jogurt naturalny

Kolejnym składnikiem, który pozwoli pozbyć się łupieżu jest jogurt naturalny. Można go stosować także profilaktycznie – zamiast odżywki do włosów. Wystarczy nanieść go na skórę głowy i całe włosy na około godzinę. Po tym czasie spłukać, a całe włosy umyć delikatnym szamponem.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze