Zdrowie
Czytany poradnik
Sposób na katar
0

Sposób na katar

AUTOR:  Anita Wach10 stycznia 2018

Katar często dopada nas w najmniej spodziewanym momencie, a w raz nim złe samopoczucie, ból głowy jest to wstęp do przeziębienia, któremu najlepiej nie dać się rozwinąć. Sposób na katar istnieje i jest skuteczny, a także jest łatwy w przygotowaniu i można to zrobić samemu w domu.

Mamy sposób na katar!

Nie należy ignorować pierwszych oznak przeziębienia. Gdy wrócimy do domu, zmarznięci i przemoknięci najlepiej od razu wziąć gorącą kąpiel oraz wypić kubek gorącego mleka z miodem i masłem, a także wspomóc się naturalnym antybiotykiem, jakim jest czosnek. Wygrzanie się w łóżku może zatrzymać rozwój choroby, a chyba każdemu na tym zależy.

Inhalacja

Jednym ze sposobów na katar jest zrobienie choremu inhalacji. Do miski wlej przygotowaną, parującą wodę, nachyl się i przykryj głowę ręcznikiem. Warto dodać do wody olejki eteryczne, które wspomogą odetkanie nosa.

Krople

W aptekach można kupić aerozole do nosa, które zaczynają działać od razu po aplikacji. Udrożniają nos, co pozwala na spokojny i długi sen, a ten znowu przywraca nam zdrowie. Zamiast kropel można użyć roztworu z soli fizjologicznej, która nawilża błonę śluzową i odtyka zatkany nos.

Wywar

Skuteczny sposób na katar to wywar z cebuli. Obierz warzywo i ukrój plasterek, a następnie zanurz na chwilę we wrzątku. Odstaw do ostygnięcia. Spróbuj wypić przygotowany napój, nie jest on smaczny, ale skuteczny.

Nawodnienie

Staraj się pić dużo płynów, najlepiej ciepłych, które rozgrzewają organizm i pomagają w walce z wirusem. Dzięki dużej ilości płynów wydzielina zalegająca w nosie rozrzedzi się i łatwiej będzie ją usunąć. Przy okazji nie odwodnimy się podczas choroby.

Niezwykły katar

Może zdarzyć się tak, że nasz katar będzie spowodowany alergią. W tym przypadku należy udać się do alergologa na specjalne badania, aby wyeliminować dany alergen z naszego otoczenia lub, aby  dostać odpowiednie leki, które pomogą nam w walce z katarem.

Witaminy

Witamina C utrudnia, przedostanie się bakterii do wnętrza komórek, ponieważ wspomaga osłabione naczynia krwionośne, a oprócz tego wzmacnia naszą odporność. W czasie kataru dobrze jest łykać tabletki zawierające tę witaminę, a także pić herbatę z cytryną oraz jeść dużo cytrusów.

Zbyt długo

Jeśli katar utrzymuje się zbyt długo i jest uciążliwy, a do tego pojawiają się inne objawy, należy udać się do lekarza w celu wykluczenia cięższych chorób. Ważne jest, aby w czasie wzmożonej aktywności wirusów, zacząć dbać o siebie bardziej nim wystąpią objawy przeziębienia.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze