Technologie
Czytany poradnik
Soluto – przyspieszamy ładowanie systemu Windows
0

Soluto – przyspieszamy ładowanie systemu Windows

AUTOR:  Paweł Nowicki19 października 2017

Czas uruchamiania komputera najszybszy jest po instalacji systemu Windows. Z upływem czasu system Windows uruchamia się coraz dłużej. Związane jest to z usługami, aplikacjami, jakie wgrywamy do komputera. Z pomocą przychodzi nam program o nazwie Soluto.

Soluto

Soluto jest darmowym programem za pomocą, którego jesteśmy w stanie w bardzo szybki sposób przeprowadzić optymalizację uruchamiania, czyli tak zwane bootowanie komputera. Program umożliwia opóźnienie ładowania niektórych usług oraz wyłączenie aplikacji, które ładują się przy starcie. Program przeznaczony jest dla użytkowników średnio zaawansowanych. Warto zoptymalizować, wyłączyć niechciane aplikacje które uruchamiają się wraz ze startem systemu.

Po instalacji programu i pierwszym uruchomieniu Soluto oblicza czas ładowania wszystkich aplikacji, procesów, usług po włączeniu komputera. W bardzo przejrzysty sposób pokazuje czas ładowania aplikacji oraz całkowity czas uruchomienia systemu Windows.

Warto nadmienić, przestrzec, iż program Soluta wysyła statystki na swój serwer, dzięki czemu jest w stanie pomóc nam w właściwym podjęciu decyzji. Ludzie korzystający z programu Soluto mają różne ustawienia, gromadząc dane społeczności program z dnia na dzień staje się bardziej inteligentny.

Do instalacji program wymaga środowiska .Net Framework. Program jest całkowicie darmowy. W moim przypadku po optymalizacji za pomocą programu Soluto start systemu z 2:35 zszedł do czasu 1:23. Program Soluto przed instalacją tworzy punkt przywracania systemu. Jeżeli coś pójdzie nie tak w prosty sposób możemy przywrócić komputer do stanu pierwotnego.

Instalacja i konfiguracja

Przystępujemy do instalacji programu Soluto. Po uruchomieniu programu, na szaro zaznaczone są procesy systemowe, których nie wolno ruszać. Kolorem zielonym zaznaczone są aplikacje/programy, które można usunąć. Pozostał nam kolor pomarańczowy, aplikacje oznaczone za pomocą tego koloru, można opóźnić podczas ładowania systemu bądź wstrzymać. Soluto podpowiada nam, które rzeczy możemy usunąć, a które lepiej pozostawić. Oczywiście sami wiemy najlepiej, więc nie musimy korzystać z proponowanej podpowiedzi.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze