Dom
Czytany poradnik
Skuteczny sposób na mrówki
0

Skuteczny sposób na mrówki

AUTOR:  Tomasz Gubała2 maja 2018

Popularnym stwierdzeniem jest, że mrówki potrafią być bardzo pożyteczne – i faktycznie tak jest (zabijają szkodliwe owady), dopóki w naszej okolicy nie pojawi się ich znaczna ilość. Nierzadko zdarza się, że owady te, są w stanie powodować osłabienie roślin i odkrywanie korzeni, niszczyć kwiaty szukając nektaru oraz uszkadzać drewniane elementy w domu. Aby się pozbyć się mrówkowego problemu, nie zawsze musimy sięgać po szkodliwe aerozole i chemiczne środki owadobójcze – istnieje wiele naturalnych, „domowych” sposobów, z których część przedstawiamy w dzisiejszej poradzie.

Polanie mrowiska wrzątkiem

Dosyć brutalna i bezpośrednia metoda, przy stosowaniu której należy pamiętać o możliwości odbudowania mrowiska. Żeby zapobiec takiej ewentualności, trzeba zniszczyć też tak zwane mrowiska „satelickie” – mniejsze „posterunki” mrówek oddalone od głównego mrowiska.

Pułapka z miodu

Mrówki ciągną do słodkiego, a więc posmarowanie częściej uczęszczanych miejsc odrobiną miodu przyciągnie je i uniemożliwi ucieczkę. Sposób ten jest dosyć mozolny ze względu na konieczność kilkukrotnego powtarzania czynności „zastawiania pułapki” i usuwania miodu z mrówkami, aż do skutku.

Ostre zapachy

Wiele środków przemysłowych i spożywczych z których korzystamy na co dzień wydziela nieznośny dla mrówek zapach. Jest to na przykład proszek do prania lub pieczenia, cynamon, liście świeżego pomidora, ocet albo sól i soda oczyszczona. Posypanie w domu tych miejsc, gdzie najczęściej widujemy mrówki, powinno skutecznie odstraszyć ich dalsze wizyty.

Roztwór z czosnku i pokrzyw

Aby przygotować taki roztwór, musimy namoczyć kilka ząbków czosnku i garść pokrzyw w wodzie przynajmniej jeden dzień. Czosnek jest też dobrze pogotować przez piętnaście minut na małym ogniu. Następnie możemy wylać otrzymaną miksturę bezpośrednio na mrówki, ale bardziej polecamy przelać płyn do spryskiwacza i spryskać miejsca, w których najczęściej urzędują nasi nieproszeni goście.

Łakomstwo nie popłaca

W kuchni znajdziemy co najmniej kilka użytecznych narzędzi w walce z mrówkami. Drożdże, mąka kukurydziana oraz otarta skórka z pomarańczy może się im wydawać przysmakiem, jednak wszystkie te składniki wydzielają szkodliwe (tylko dla mrówek) substancje, które szybko je zabiją. Jeśli chcemy tylko odstraszyć mrówki, możemy użyć białego ryżu. Zaniesiony do mrowiska zacznie po jakimś czasie pleśnieć i fermentować, co skutecznie odstraszy owady.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
100%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze