Zdrowie
Czytany poradnik
Rower czy siłownia? Wybierz sport dla siebie!
0

Rower czy siłownia? Wybierz sport dla siebie!

AUTOR:  Klaudia Ozimek3 sierpnia 2018

3Zastanawiasz się co jest lepsze, rower, czy siłownia? Który rodzaj ćwiczeń ma większy wpływ na modelowanie sylwetki, a który wzmacnia budowę masy mięśniowej? Wybór pomiędzy rowerem, a siłownią jest zależny od tego co chcesz osiągnąć i na czym ci najbardziej zależy. Sprawdź, co lepiej sprawdzi się dla ciebie.

Budowanie masy mięśniowej –  pomoże rower, czy siłownia

Przed wyborem pomiędzy rowerem, a siłownią musisz na początek określić, co chcesz osiągnąć dzięki dodatkowemu wysiłkowi fizycznemu. Jeśli zależy ci najbardziej na szybkiej rozbudowie masy mięśniowej, to lepszym wyborem będzie siłownia. Wszystkie sprzęty tam dostępne mają za zadanie podnieść wytrzymałość mięśni całego ciała, poprzez ich wyczerpanie, odbudowę i ponowne ćwiczenia, podczas których twoje mięśnie są w stanie wytrzymać więcej niż przy poprzednim treningu. Dzięki regularnym ćwiczeniom na siłowni będziesz widzieć pierwsze efekty już po tygodniowym treningu. Takiego rezultatu nie osiągniesz jeżdżąc na rowerze,ponieważ jazdy na rowerze wzmacniają się jedynie mięśnie nóg. Tak więc jeśli zastanawiasz się co wybrać rower, czy siłownia na wzrost masy mięśniowej, to dla ciebie lepszym wyborem będzie siłownia.

Podniesienie wytrzymałości – co wybrać rower, czy siłownia?

Twoim celem jest wzmocnienie i poprawa kondycji całego ciała i organizmu? Jeśli tak to pewnie zastanawiasz się jaki rodzaj wysiłku fizycznego będzie dla ciebie lepszym wyborem. Jeśli chcesz w szybki sposób wzmocnić swoją kondycję, to codziennie wybieraj się na długie wycieczki rowerowe. Podczas jazdy rowerem męczymy nogi, zwiększamy pojemność płuc, dzięki czemu poprawia się nasza wytrzymałość. Jazda na rowerze jest świetnym sposobem na przygotowanie ciała przez bieganiem. Jeśli nigdy wcześniej nie biegałeś, a chcesz zacząć to warto podnieść swoją kondycję i wytrzymałość częstą jazdą na rowerze.

Na odchudzanie rower, czy siłownia

Wiele osób się nad tym zastanawia, czy na odchudzanie lepszy jest rower, czy siłownia. W tym wypadku również wygrywa rower. Znacznie szybciej schudniemy, jeżdżąc na rowerze, zwłaszcza jeśli jest to nasza pierwsza aktywność fizyczna od dłuższego czasu. Do rozpoczęcia procesu spalania tkanki tłuszczowej potrzebny jest przynajmniej półgodzinny trening. Na siłowni wiele osób nie wytrzymuje nawet tego czasu. Na rowerze zaś, bez trudności można jeździć dwie godziny, co znacząco zwiększa ilość spalanej tkanki tłuszczowej.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze