Turystyka
Czytany poradnik
Rajskie wczasy na Mauritius – naprawdę warto!
0

Rajskie wczasy na Mauritius – naprawdę warto!

AUTOR:  Porady.org27 lipca 2019

Mauritius to niewielkie państwo wyspiarskie, które leży na Oceanie Indyjskim, w okolicy Madagaskaru. Jest to idealne miejsce dla turystów, którzy pragną spędzić urlop w pobliżu niczym nie zmienionej natury, z dala od miejskiego hałasu. Warto bliżej przyjrzeć się atrakcją, tamtego regionu.

Północna część wyspy

Wpisując w Internecie frazę „Mauritius atrakcje turystyczne” można natrafić na bardzo wiele pomocnych artykułów. Większość z nich proponuje, aby wybrać się na północną część Mauritius. Przede wszystkim znajdują się tam zachwycające plaże, które charakteryzują się niezwykle czystą, krystaliczną wodą oraz wspaniałymi rafami koralowymi. Ponadto można tam natrafić na bardzo ciekawe gatunki roślin, które nie występują praktycznie nigdzie indziej. Okolica idealnie nadaje się do nurkowania.

Warto także wspomnieć, że na północnym krańcu wyspy, znajduje się Botaniczny Ogród Seewoosagur Ramgoolam. Można w nim obejrzeć m.in. wielkie odmiany lilii wodnych, czy różne palmy. W ogrodzie znajduje się specjalny pomnik, przypominający kwiat lotosu, który został postawiony, w celu upamiętnienia pierwszego premiera, który objął ten urząd po ogłoszeniu niepodległości kraju. Ogród Seewoodagur Ramgoolam to największy tego typu park, na półkuli południowej. Można wybrać się do niego na spacer lub aby urządzić piknik w specjalnie do tego przygotowanych altankach. Warta odwiedzenia jest także miejscowość Cap Malhereux, którą powszechnie nazywa się Przylądkiem Nieszczęść z uwagi na wraki, które tam się znajdują. Ciekawym miejscem, jest też wioska rybaków Grand Gaube.

W północnej części kraju znajduje się także jego stolica Port Louis. Może się ona poszczycić nowoczesną architekturą, znanymi dyskotekami i ekskluzywnymi hotelami.

Zachodnia część Mauritius

Jednak nie sposób zakończyć swojej wycieczki, jedynie na zwiedzeniu Północnej części Wyspy. Bardzo atrakcyjne są także zachodnie rejony. Przede wszystkim warta uwagi jest Góra La Morne, która nawet znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Za sprawą wydarzeń z XIX wieku jest ona nazywana górą cmentarną. W tamtych czasach znajdowała się tam osada niewolnicza. W 1835 roku Brytyjczycy chcieli ogłosić im niepodległość, jednak niewolnicy źle odczytali ich zamiary i, aby nie wpaść w kolejną niewolę, zdecydowali się na dramatyczny akt samobójczy, jakim było skoczenie z góry. Dzisiaj, ze szczytu góry, można podziwiać zachwycający widok na całą zatokę. Aby tam wejść, w pierwsze kolejności trzeba odbyć przyjemny, łagodny i niewymagający spacerek. Podczas niego, po drodze można natrafić na kilka specjalnych punktów widokowych, z których widok także jest bardzo atrakcyjny. Dalszy etap wędrówki jest już bardziej wymagający.

W zachodniej części Mauritius jest także bardzo znany Park Ptaków. Można tam zobaczyć ponad 1500 gatunków najróżniejszych ptaków oraz innych, niezwykle ciekawych zwierząt m.in. małpy, dzikie koty i wielkie żółwie. Cały Park ma aż 14 hektarów powierzchni. Istnieje możliwość pokonania ich pieszo lub także przy pomocy wynajętych quadów.

Zachodnia część wyspy to także Park Narodowy, w którym niczym niezniszczona natura, jest niezwykłą atrakcją dla ludzkiego oka. Oprócz niezwykłych wodospadów można też zobaczyć kolorowe piaski, które są prawdziwą chlubą wyspy i jedną z największych atrakcji.

Mauritius – południowa strona wyspy

Centralna i południowa część wyspy, także jest warta obejrzenia. W centrum można przede wszystkim zobaczyć pozostałości po różnych koloniach, które kiedyś zamieszkiwały Mauritius. Ciekawe jest miasto Moka, które jest oficjalną siedzibą Prezydenta. Ponadto znajduje się tam ciekawe Muzeum Architektury Kolonijnej. Z uwagi na panujący klimat, centrum wyspy stanowi świetne miejsce dla miłośników golfa.

W południowej części Mauritius znajdują się rozległe plantacje różnych gatunków herbaty oraz trzciny cukrowej. Ponadto warto też zobaczyć jezioro wulkaniczne Grand Bassin, nad którego brzegiem wznosi się piękna świątynia hindusów – najważniejsze miejsce religijne w całym kraju.

Inne atrakcje

Będąc na Mauritiusie koniecznie trzeba się wybrać na wyspę Ile Aux Cerfs lub Benitiers. Różnią się one znacznie od siebie, ale obie są niezwykle atrakcyjne. Na pierwszej z nich znajdują się luksusowe hotele, drogie restauracje, pola golfowe i miejsca, w których można wypożyczyć przeróżne wodne sprzęty. Ponadto można tam znaleźć mniej lub bardziej zatłoczone plaże. Druga z wysp jest niezamieszkała i dzika. Nie ma tam żadnych luksusów ani drogich atrakcji. Jednak można stanąć z naturą oko w oko. Ciekawa jest możliwość obejrzenia delfinów w ich naturalnym środowisk. Turyści mogą też skosztować lokalnego rumu, który jest tam dostępny w wielu smakach. Na Benitiers działa wiele sklepików, w których można kupić ubrania, muszle, a także owoce pochodzące z wyspy. Więcej informacji na temat wycieczek na Mauritius można znaleźć na stronie: https://logostour.pl/kraje/mauritius.

Mauritius to bez wątpienia ciekawe miejsce dla turystów z całego świata. Dzięki łagodnemu klimatowi, ciepłej i niezwykle czystej wodzie w oceanie i niepowtarzalnym, piaszczystym plażom oraz wielu innym atrakcjom, jest ona częstym kierunkiem wycieczek.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze