Czytany poradnik
Pudełko na prezenty DIY – zrób to sam!
0

Pudełko na prezenty DIY – zrób to sam!

AUTOR:  Alicja Hudzik6 sierpnia 2018

Okrągłe, czy kwadratowe? Ze zwykłego papieru, czy z celofanu? A może z modułów origami? Jak zrobić  oryginalne pudełko na prezenty DIY? Zapraszamy do lektury!

Własnoręcznie robione pudełko na prezenty – materiały

Jak wykonać pudełko na prezenty DIY? W najprostszej wersji potrzebujesz jedynie papieru do pakowania i wstążki. Jeśli lubisz się bawić w dekorowanie, możesz wyposażyć się w papierowe kwiaty lub powycinać dodatkowe motywy z kolorowego papieru. Ciekawe i własnoręcznie zrobione pudełko to świetny prezent i okazja, żeby pokazać komuś, że Ci na nim zależy! Jeśli lubisz eksperymenty, możesz obwiązać prezent celofanem przed spakowaniem lub spróbować zrobić pudełko modułowe origami.

Jak zrobić pudełko na prezenty DIY

Prezent owijasz delikatnie papierem, rogi możesz podkleić taśmą klejącą, by opakowanie było trwalsze, a następnie obwijasz z obu stron wstążką. Owijanie wstążką najlepiej zacząć od spodniej strony prezentu, by skończyć na jego górze i tam zawiązać efektowną kokardkę. Zamiast wstążki możesz wykorzystać w tym celu włóczkę, tasiemkę lub błyszczącą złotą nitkę, wszystkie chwyty dozwolone! Warto wykonać pudełko tak, by jego rozpakowywanie i otwieranie nie przysparzało zbyt dużych trudności obdarowanej osobie. Unboxing experience to świetne uczucie, ale pod warunkiem, że nie jest nadmiernie rozciągnięte w czasie!

Ciekawe pomysły na pudełko na prezenty

Jeśli chcesz zrobić oryginalne pudełko, możesz wykorzystać w tym celu zwykłą gazetę oraz folię aluminiową. Z gazety należy zrobić coś na kształt koperty, w której można schować książkę, perfumy lub płytę CD. Prezent należy owinąć w folię aluminiową, a następnie włożyć do gazetowej koperty. Boki koperty należy podkleić taśmą klejącą, a jeden róg można zawinąć i obciąć, tak, by odsłonić folię. W ten sposób powstanie ciekawy kolorystycznie kontrast, a pudełko nabierze modnego charakteru i będzie samo w sobie stanowiło oryginalny prezent. W pudełku możesz zrobić również otwory dziurkaczem i przeprowadzić przez nie ozdobną nitkę.

Pudełko modułowe origami

Jednym z ciekawszych pomysłów DIY jest pudełko na prezenty origami, wykonane z kilkuset papierowych modułów. Moduły mogą być w różnych kolorach, pudełko może być piętrowe lub poprzegradzane kartkami papieru. Wykonanie takiego pudełka zajmuje kilka godzin, ale efekt końcowy jest oszałamiający! Tego typu opakowania nadają się nawet na prezenty ślubne!

Prowadzisz sklep internetowy? Stwórz niestandardowe pudełko na prezenty razem z kreatorem opakowań Packhelp.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze