Internet
Czytany poradnik
Przycisk „lubię to” – fanpage na Twoim blogu
0

Przycisk „lubię to” – fanpage na Twoim blogu

AUTOR:  Patrycja Kabaj2 grudnia 2017

W tym poradniku opiszę w jaki sposób dodać na swoim blogu przycisk oraz box, dzięki któremu odwiedzający będą mieli możliwość polubienia Twojej strony na Facebooku oraz zapoznania się z ilością osób lubiących stronę.

Taki box dla przykładu widnieje na wielu blogach w stopce. Informacje i porady dotyczące tworzenia i zarządzania stroną na Facebooky znajdziesz w naszych pozostałych poradnikach. Mając już więc swoją stronę na Facebooku, czyli fanpage zaloguj się na niej jako administrator i wejdź Edytuj stronę, a następnie w Zasoby. Po prawej stronie ukaże się menu, z którego wybierz Użyj wtyczek społecznościowych.

Generujemy kod lubię to

Następnie z social plugins wybierz Like button. W ramce znajdującej się pod napisem Step 1 – Get Like Button Code uzupełnij następujące dane:
  • URL to Like, czyli adres url twojego fanpage;
  • Send Button (XFBML Only), jeśli chcesz  zostawiasz zaznaczone jednak trzeba mieć na uwadze, że opcja jest możliwa wyłącznie przy zastosowaniu XFBML;
  • Wybierasz Layout Style (standard, button_count, box_count), czyli szerokość boxu na stronie;
  • Show Faces zaznaczasz jeśli chcesz aby osoby lubiące stronę były widoczne;
  • Verb to display wybierasz like lub recommend;
  • Color Scheme wybierasz light lub dark;
  • Font wybierasz rodzaj czcionki;

Warto sobie poeksperymentować z ustawieniami tak aby dopasować jak najlepiej wygląd boxu lubię to do Twojego bloga. Po uzupełnieniu ramki kliknij w przycisk Get Code. Automatycznie zostanie wygenerowany kod, który wklejasz na swojego bloga. Do wyboru masz 4 możliwości: HTML5, XFBML, IFRAME, Adres URL.

Pamiętaj, że istnieją pewne ograniczenia w wyborze kodu a zastosowaniu niektórych opcji. Np. chcąc zamieścić kod w postaci IFRAME nie zaznaczasz opcji send button, ponieważ zarezerwowana jest ona jedynie dla XFBML. Z resztą generując kod wszystko jest dokładnie opisane, choć na dzień dzisiejszy w języku angielskim.

Wygenerowany kod skopiuj i umieść na blogu. W zależności od motywu jakiego używasz takie będziesz miał możliwości umiejscowienia boxu. Najprościej jest zamieścić go wykorzystując widget i dodając jako kod w odpowiednim miejscu czy to z lewej, czy to z prawej strony lub w stopce.

Tak jak już radziłam wyżej, aby box wyglądał jak trzeba należy poeksperymentować z jego ustawieniami. Jest to być może trochę więcej zachodu jednak dobrze dopasowany box nie będzie raził brakiem profesjonalizmu i wrażeniem robienia czegoś na szybko i byle jak a zapewne nie o to Ci chodzi.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze