Czytany poradnik
Prezent idealny – co kupić pod choinkę?
0

Prezent idealny – co kupić pod choinkę?

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk21 grudnia 2018

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie – czas na kupienie prezentów. Z bliskimi osobami nie powinno być większych problemów. Co jednak w sytuacji, kiedy nie mamy pomysłu na prezent dla każdego członka rodziny? Poniżej znajdziesz propozycje prezentów zarówno dla Twoich bliskich, jak i dalszych krewnych.

Prezenty uniwersalne

Zestaw kosmetyków

Prezent dość uniwersalny i mimo, że przez wiele osób może być postrzegany jako bezosobowy, jest dobrym prezentem, kiedy naprawdę nie mamy pomysłu na idealny prezent. Możemy wybierać między gotowymi zestawami, których zwłaszcza przed świętami, jest mnóstwo lub samemu stworzyć idealny zestaw.

Karta podarunkowa

Karta podarunkowa jest o tyle wygodnym prezentem, że jedyną decyzją jaką musimy podjąć, jest kwota, którą chcemy na nią przeznaczyć. Istotny jest też wybór sklepu, jednak najbezpieczniejszym wyborem będzie sklep odzieżowy, drogeria lub salon jubilerski.

Książka

Żeby kupić komuś książkę, wcale nie trzeba doskonale znać jego gustu. Oczywiście jest to pomocne w wyborze tej idealnej, ale księgarnie stacjonarne i internetowe oferują tysiące tytułów, z których z pewnością uda wybrać się coś odpowiedniego. Uniwersalnymi gatunkami będą z pewnością biografie, poradniki i powieści obyczajowe. A jeżeli wybór okazuje się naprawdę trudny, można sięgnąć po książkę z listy aktualnych bestsellerów.

Prezenty dla bliskich

Ubranie

Przy kupowaniu w prezencie ubrania bardzo ważne jest, żeby znać rozmiar i styl osoby, która ma je otrzymać, dlatego jest to prezent idealny dla bliskich nam osób. Trzeba dobrze znać gust obdarowywanej osoby, żeby trafić w jej upodobania i sprawić przyjemność, a nie rozczarowanie.

Perfumy

Każda osoba ma zupełnie inny gust, dlatego perfumy, mimo że są bardzo dobrym prezentem, są też dość ryzykowne. Najlepiej przed zakupem poznać ulubiony lub wymarzony zapach obdarowywanej osoby i poradzić się pracownika drogerii, by wybrać coś odpowiedniego.

Płyta

Wystarczy jedynie znać ulubionego wykonawcę lub zespół danej osoby i mamy prezent idealny. Można też kupić płytę, która wpisuje się w gatunek muzyczny, którego bliska nam osoba słucha najchętniej. Takim prezentem z pewnością sprawimy komuś wielką przyjemność.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze