Czytany poradnik
Prestiżowe dzielnice w Polsce – miejsca w których warto zamieszkać
0

Prestiżowe dzielnice w Polsce – miejsca w których warto zamieszkać

AUTOR:  Joanna Cieślak27 sierpnia 2018

Prestiżowe dzielnice mieszkalne, w których prawie każdy chciałby zamieszkać. Pokażemy najbogatsze osiedla polskich miast, być może znajdzie się tam Twoja dzielnica, a może ta, w której chciałbyś zamieszkać?

Poznań

W stolicy Wielkopolski, niedaleko centrum w dzielnicy Sołacz, znajdziemy mieszkania w cenie od 10-12 tys. zł., za metr kwadratowy. Jest to sporo, ale jeśli chce się mieszkać modnie, trzeba za to zapłacić. Osiedle to staje się coraz bardziej popularne.

Wrocław

Wrocławskie Krzyki to dzielnica, która robi się coraz bardziej prestiżowa. Powstały tam drapacz chmur, znany SkyTowe przyciąga bogaczy swoimi apartamentami i wspaniałym widokiem, który się z niego rozpościera. Odległość od centrum też jest niewielka, a komunikacja bardzo dobra. Za mieszkanie w tej okolicy zapłacimy około 10 tys. zł. Za metr kwadratowy.

Kraków

W mieście królów prym wśród dzielnic wiodą Zwierzyniec oraz Wola Justowska tam za metr kwadratowy zapłacimy od 8 do nawet 15 tys. zł. Nowe inwestycje, raczej nie mają gdzie powstawać w stolicy Małopolski, więc buduje się je w zabudowanych rejonach.

Warszawa

W stolicy Polski prestiżowych dzielnic nie brakuje. Oprócz Śródmieścia, dużym zainteresowaniem cieszy się także Wilanów, Ochota, Żoliborz oraz Mokotów. Za mieszkanie w tych rejonach zapłaci się około 13 tys. zł. Warszawa to miasto, które bardzo szybko się rozwija i praktycznie cały czas powstają tam nowe inwestycje, które przyciągają potencjalnych kupców.

Oczywiście najbardziej prestiżowymi dzielnicami, każdego z miast jest Śródmieście, gdzie mieści się ścisłe centrum miasta i wszystkie atrakcje z nim związane jak np., rynek, a na nim wiele restauracji lub barów. Prestiżu dzielnicom, dodają ciekawe budowle, architektura, historia, komunikacja oraz okoliczne atrakcje. Cały czas w Polsce powstają nowe inwestycje, które coraz bardziej się rozwijają. Za kilka lat możliwe, że nasz rynek prestiżowych dzielnic wzrośnie i to znacząco.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
100%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze