Praca i kariera
Czytany poradnik
Praca za granicą – czy wakacje to dobry pomysł na taki wyjazd?
0

Praca za granicą – czy wakacje to dobry pomysł na taki wyjazd?

AUTOR:  Izabela Lizurej2 marca 2020

Okres wakacyjny to najpopularniejszy czas na tymczasową pracę za granicą. Agencję pośrednictwa pracy mają wiele ofert, w których bardzo często nie ma znaczenia płeć, wiek czy doświadczenie. Zobacz, czy faktycznie praca za granicą w czasie wakacji się opłaca?

Praca za granicą w wakacje – czy to opłacalny wyjazd?

Praca w wakacje to idealny pomysł dla osób, które potrzebują sporego zastrzyku gotówki w krótkim czasie , a oferty pracy za granicą kuszą dobrymi zarobkami. Nie da się ukryć, że wynagrodzenie otrzymywane w Anglii, Holandii czy Niemczech ma wartość półrocznych wypłat w Polsce. Dlatego wyjazdy za granicę w czasie wakacji są fajnym pomysłem dla studentów, uczniów czy dorosłych, którzy nie są zbytnio zadowoleni z otrzymywanych pieniędzy za swoją pracę i mogą pozwolić sobie na 2 miesięczny wyjazd z kraju.

Co może skłonić Cię do tymczasowej wakacyjnej pracy za granicą?

Przede wszystkim i bez wątpienia są to stawki, które oferują pracodawcy, a dla kogoś kto potrzebuje szybko dużej gotówki w krótkim czasie na pewno są zadowalające. Na przykład przy zbiorach kwiatków i warzyw w Holandii można zarobić 9 euro/h , za prace na budowie w Niemczech około 10 euro/h , a na hali produkcyjnej można otrzymać nawet 13 euro. Takie stawki mogą się zmieniać, ale warto zaznaczyć, że są to tak czy siak stawki większe niż w Polsce.

Praca wakacyjna bez doświadczenia i znajomości języka?

Agencje pośrednictwa pracy najczęściej nie wymagają znajomości języka danego kraju do którego się wybieramy. Wiadomo jednak, że osoby, które choć trochę znają język angielski mają częściej szanse na lepszą pracę. Ważna jest też świadomość, że tego typu praca tymczasowa nie wymaga żadnych umiejętności, ponieważ pracodawcy przeważnie wymagają tylko zupełnej dyspozycyjności na dany okres i dobrego stanu zdrowia. Ponadto, praca za granicą nie ma objętego zakresu wiekowego, dlatego osoba starsza, która nie może znaleźć pracy w Polsce znajdzie ją w innym kraju. Co ciekawym rozwiązaniem, jeśli któraś osoba chciałabym jechać z osobą bliską do pracy to jest taka możliwość. Często oferty pracy oznaczane są jako ” praca za granicą dla par”, dlatego dzięki takim ofertom osoba wyjeżdżającą będzie czuła się bezpieczniej.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze