Praca i kariera
Czytany poradnik
Praca w Warszawie – gdzie można znaleźć pierwsze zatrudnienie?
0

Praca w Warszawie – gdzie można znaleźć pierwsze zatrudnienie?

AUTOR:  Porady.org19 czerwca 2020

Praca w Warszawie daje wiele możliwości zawodowych. Duża liczba różnorodnych przedsiębiorstw sprawia, że zatrudnienie w stolicy mogą znaleźć nawet te osoby, które nie posiadają bogatego doświadczenia. Pierwsze zajęcie czeka zarówno w dużych korporacjach, jak i małych przedsiębiorstwach.

W jaki sposób szukać zatrudnienia w Warszawie?

Warszawa daje bardzo duże możliwości rozwoju zawodowego. Ze względu na wielkość miasta oraz wynikający z tego fakt, że znajduje się w nim wiele firm (zarówno krajowych, jak i międzynarodowych) z różnych dziedzin, nawet pierwsze zatrudnienie nie powinno być tam szczególnie trudne do znalezienia. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła „praca Warszawa” wyświetla się szereg portali z ogłoszeniami, które proponują podjęcie zarobkowego zajęcia w różnorodnych branżach. Rozpoczynając poszukiwania pierwszych doświadczeń na rynku pracy, warto przyjrzeć się bliżej tego typu stronom. Pracodawcy poszukują tam nie tylko wykwalifikowanych fachowców, lecz także osób, które dopiero rozpoczynają karierę. Przed wysłaniem aplikacji do wybranej firmy należy jednak odpowiednio się do tego przygotować. Konieczne jest stworzenie profesjonalnego CV i, w razie potrzeby, listu motywacyjnego. Osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego powinny podkreślić w takich dokumentach swoje zaangażowanie, chęć rozwoju i zdobywania nowych umiejętności, a także posiadane kompetencje miękkie i twarde wyniesione np. z procesu edukacji.

Dobrym rozwiązaniem dla osób bez doświadczenia zawodowego jest też skorzystanie ze wsparcia agencji pracy. Taka placówka specjalizuje się w dostarczaniu ofert zatrudnienia stałego i tymczasowego – nie tylko produkcji czy magazynowania, lecz także administracji biurowej, logistyki czy HR. Specjaliści z takiej firmy często zajmują się dopasowywaniem ogłoszeń do potrzeb i preferencji konkretnych kandydatów. Dzięki temu znalezienie pierwszej pracy staje się o wiele łatwiejsze.

Gdzie można znaleźć pierwszą pracę w stolicy?

Pierwszą pracę w Warszawie dobrze jest rozpocząć od stażu lub praktyk. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla studentów oraz świeżo upieczonych absolwentów, którzy chcą rozwijać się w branży związanej ze swoim wykształceniem. Coraz więcej firm oferuje specjalne programy stażowe przeznaczone dla takich osób – czas ich trwania to zazwyczaj od 3 miesięcy do nawet roku. Co ważne w przypadku wielu z nich pracodawcy oferują wynagrodzenie. Udział w takim stażu pozwala więc nie tylko na zdobycie doświadczeń i umiejętności przydatnych w rozwoju dalszej kariery, lecz także na pierwsze poważne zarobki.

Osoby, które rozpoczynają karierę zawodową w stolicy mogą też zwrócić się w stronę typowych zajęć, które są często wybierane przez osoby bez doświadczenia. Wśród nich znajduje się m.in. praca w gastronomii, sklepie, obsłudze klienta, biurze lub na magazynie czy produkcji. Nawet jeśli ktoś nie chce związać z daną branżą w przyszłości, zatrudnienie się w ten sposób pozwoli mu wejść na rynek pracy i zdobyć uniwersalne umiejętności, które przydadzą się również w innych zawodach.

Zobacz także poradnik: Gdzie zamieszkać pod Warszawa

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze