Praca i kariera
Czytany poradnik
Praca dodatkowa dla studenta – gdzie jej szukać i jaką wybrać
0

Praca dodatkowa dla studenta – gdzie jej szukać i jaką wybrać

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk13 października 2019

Chcesz zarobić na swoje przyjemności? A może całkowicie się usamodzielnić? Studia to świetny moment na znalezienie pracy dodatkowej.

Gdzie szukać?

Portale ogłoszeniowe, niemal pękają w szwach od ilości ofert pracy dodatkowej dla studentów. Żeby znaleźć zajęcie dla siebie, warto regularnie przeglądać oferty. W znalezieniu pracy dodatkowej mogą też pomóc znajomi. Jeżeli sami pracują dorywczo, a w ich miejscu pracy zwolni się stanowisko, być może szepną szefowi dobre słówko o Tobie. Dodatkowo zwracaj uwagę na ogłoszenia wiszące prze sklepowych witrynach – dopytaj o szczegóły i zostaw swoje CV – z pewnością ktoś się do Ciebie odezwie.

Praca dodatkowa dla studenta – co wybrać?

1. Sprzedawca

Praca w sklepie, to dość popularna praca dodatkowa dla studenta. Wystarczy przejść się po galerii handlowej i zobaczyć ilość ogłoszeń przy większości sklepów. Wybór i zapotrzebowanie na sprzedawców, zwłaszcza w sieciówkach, jest ogromne.

2. Restauracja

Praca jako kelner lub kelnerka, mimo że nie należy do najprzyjemniejszych, jest dobrą opcją na pracę dodatkową dla studentów dziennych, którzy czas na pracę mają jedynie w weekendy.

3. Korepetycje

Wystarczy mieć wiedzę z danej dziedziny i odpowiednie podejście do drugiej osoby. Korepetycji możesz udzielać praktycznie każdemu – od ludzi chcących nauczyć się nowego języka, przez rówieśników i studentów niższych lat, maturzystów, licealistów, na uczniach podstawówki kończąc.

4. Tłumaczenia

Jeżeli biegle posługujesz się jakimś językiem obcym, warto zająć się tłumaczeniami. W internecie aż roi się o od ofert. Najczęściej dotyczą one tłumaczenia artykułów, krótkich tekstów lub nawet książek. Im mniej popularny język, tym wyższe zarobki.

5. Opieka nad dzieckiem

Opieka nad dziećmi jest świetną opcją na pracę dodatkową dla studenta. Zwłaszcza jeżeli lubisz dzieci i masz do nich podejście. Pracę jako opiekunka możesz dopasować do swojej dyspozycyjności i możliwości. Ofert pracy można szukać nie tylko na popularnych portalach ogłoszeniowych, ale również specjalnie do tego przeznaczonych, jak np. niania.pl.

6. Dostawca jedzenia

Praca jako dostawca to idealna praca dodatkowa dla studenta dziennego. Pracować możesz zarówno wieczorami jak i w weekendy. Nie musisz nawet mieć prawa jazdy – obecnie wielu dostawców, głownie w większych miastach, porusza się na rowerach.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze