Technologie
Czytany poradnik
Pozycjonowanie i Facebook – podpowiadamy jak zwiększyć widoczność postów
0

Pozycjonowanie i Facebook – podpowiadamy jak zwiększyć widoczność postów

AUTOR:  Alicja Hudzik16 stycznia 2019

Portal społecznościowy Facebook daje duże możliwości promowania firmy, między innymi ze względu na ogromny ruch aktywnych użytkowników. Jak prowadzić skuteczne pozycjonowanie na Facebooku? Co warto wiedzieć?

Pozycjonowanie Facebook – jak dotrzeć do odbiorców za pomocą fanpage’a?

Facebook to narzędzie o ogromnych możliwościach promocyjnych. Codziennie można tam znaleźć tysiące zalogowanych użytkowników, którzy przeglądają tablice aktualności, lajkują, udostępniają, odwiedzają i rozsyłają miliony informacji. Potencjał Facebooka wykorzystuje wiele przedsiębiorstw – firmowy fanpage jest w dzisiejszych czasach prowadzony równie starannie, jak strona internetowa. Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców firmowego fanpage’a, konieczna jest optymalizacja strony. Jak to zrobić?

Skuteczna promocja fanpage’a na Facebooku:

  • Zawsze przykładaj dużą wagę do nazw – używaj jako nazwy fanpage’a nazwy marki w połączeniu z najważniejszym słowem kluczowym, które odnosi się do Twojej działalności
  • Korzystaj z okna tekstowego, które znajduje się pod zdjęciem profilowym
  • Używaj zakładki info, wypełnij ją takimi treściami, które będą miały wpływ na pozycjonowanie
  • Regularnie publikuj posty i aktualizacje, by budować widoczność w sieci
  • Urozmaicaj posty multimediami – dodawaj wartościowe zdjęcia i filmy
  • Promuj fanpage w innych miejscach w sieci

Pozycjonowanie Facebook – jak prowadzić skuteczną kampanię reklamową?

Pozycjonowanie na Facebooku to przede wszystkim wartościowe treści i zachęcanie użytkowników do aktywności. Zarówno styl komunikacji, jak i jej przekaz powinny być kreatywne, tak, by jak najwięcej użytkowników udostępniało i komentowało dany wpis.

Mimo że Facebook stanowi trochę zamkniętą społeczność, narzędzie to ma ogromny potencjał reklamowy. Aby go w pełni wykorzystać, warto zatrudnić do pozycjonowania specjalistów.

Szukasz profesjonalistów, którym mógłbyś zlecić pozycjonowanie? Zależy Ci na pozyskaniu wartościowego ruchu organicznego? Chcesz wypromować swój biznes i zwiększyć jego zasięgi w sieci? Odwiedź stronę blog firmowy Sirius Pro i dowiedz się więcej o prowadzeniu kampanii SEO/SEM. Dzięki współpracy z profesjonalistami zbudujesz silną pozycję marki w sieci i rozwiniesz swój biznes!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze