Finanse
Czytany poradnik
Poznaj pięć cech, które musi mieć nowoczesne konto osobiste
0

Poznaj pięć cech, które musi mieć nowoczesne konto osobiste

AUTOR:  Porady.org30 czerwca 2020

Masz już konto osobiste, jednak chcesz założyć rachunek w innym banku? Zanim zdecydujesz się na taki krok, musisz dobrze wybrać. Na co zwracać uwagę, a jakie aspekty są mało znaczące? Poznaj 5 cech, którymi powinno charakteryzować się nowoczesne konto osobiste.

Ponad 9 mln Polaków ma konto osobiste w banku – tak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego (dane na I kwartał 2019 roku). Nie wszyscy jednak są zadowoleni z posiadanego rachunku. I chociaż wiele osób chciałoby zmienić konto, nie zawsze wiadomo, na co zwracać uwagę.

1. Bezpłatne przelewy internetowe

Jeśli nawet w miesiącu wykonujesz zaledwie kilka przelewów, w skali roku uzbiera się z tego spora kwota. Dlatego zwróć uwagę, które konto osobiste proponuje darmowe przelewy internetowe – nie tylko wewnątrz banku, ale również w ramach przelewów zewnętrznych.

2. Darmowe wypłaty z bankomatów

Chociaż obecnie większość osób dokonuje transakcji bezgotówkowych i internetowych, od czasu do czasu potrzebna jest gotówka. Nie oznacza to jednak, że musisz ponosić koszty jej wypłaty.

Nowoczesne konto oszczędnościowe odpowiada na potrzeby użytkowników, dlatego oferuje darmowe wypłaty z bankomatów. Zwykle bezpłatnie można wypłacać gotówkę z bankomatów powiązanych z danym bankiem. Niekiedy jednak istnieje możliwość dokonania 3 darmowych wypłat z dowolnych bankomatów na terenie całego kraju.

3. Wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe

Nowoczesne konto osobiste powinno być zintegrowane z dobrze oprocentowanym rachunkiem oszczędnościowym. Dzięki temu część zarobionych pieniędzy można szybko i wygodnie przeznaczyć na budowanie poduszki finansowej z myślą o zabezpieczeniu przyszłości.

4. Dostęp do serwisów Assistance

Konieczność uzyskania fachowej pomocy w nagłych przypadkach zdarza się dosyć często. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wielu sytuacji losowych, np. uszkodzenia samochodu, zachorowania itp. Z pomocą przychodzą serwisy Assistance, z których można skorzystać w ramach… konta oszczędnościowego.

Przykładem jest Konto Osobiste w Toyota Banku. Każdy, kto będzie korzystał z karty płatniczej przypisanej do rachunku, może wykupić pakiety Assistance, np. Moto, Concierge, Medyczny.

5. Nowoczesna autoryzacja mobilna

Jeśli chodzi o nowoczesne konto osobiste, dostęp do niego poprzez bankowość elektroniczną to już standard. Jednak coraz częściej można spotkać się z opcją autoryzacji mobilnej poprzez odciska palca i FaceID.  Jest to dużo bezpieczniejsze niż posługiwanie się np. kodami jednorazowymi w formie wiadomości SMS.

Wybierając konto osobiste, wcale nie musisz zdawać się na przypadek i mało korzystne rozwiązanie. Obecnie masz dostęp do różnych produktów bankowych, które mogą idealnie wpisać się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Wystarczy tylko porównać je pod kątem kilku istotnych parametrów.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze