Zdrowie
Czytany poradnik
Poradnik jak uchronić się przed boreliozą
0

Poradnik jak uchronić się przed boreliozą

AUTOR:  Alicja Hudzik30 grudnia 2018

Borelioza to zakaźne schorzenie wywoływane przez bakterie Borrelia burgdorferi. Choroba jest roznoszona przez kleszcze, a jej początkowe objawy są trudne do zauważenia. Najczęściej do lekarza wybieramy się, gdy jest już za późno. Jak uchronić się przed boreliozą?

Jakie są objawy boreliozy?

Mimo że kleszcze są aktywne cały rok, najwięcej przypadków zachorowania na boreliozę odnotowuje się w okresie wiosenno-letnim. Charakterystyczne objawy choroby to pojawienie się rumienia wędrującego, zaczerwienienie skóry oraz objawy grypopodobne, takie jak:

  • ból głowy
  • gorączka
  • powiększone węzły chłonne
  • ból mięśni

Objawy choroby często są zauważane bardzo późno, przez co maleją szanse na skuteczne leczenie. Powikłania boreliozy mogą być poważne w skutkach – choroba nieleczona może przyczynić się do:

  • porażenia nerwu twarzowego
  • zapalenia stawów
  • zapalenia nerwu wzrokowego
  • zapalenia mięśnia sercowego
  • zapalenia opon mózgowych

Jak uchronić się przed boreliozą?

Jak uchronić się przed boreliozą – praktyczne porady

Aby uchronić się przed kleszczami, warto zakładać takie ubrania, by uniemożliwić pajęczakom kontakt z naszą skórą. Na spacer z psem do lasu należy zakładać bluzkę z długim rękawem, pełne buty, czapkę lub kapelusz oraz spodnie ukrywające nogi. Ubranie można spryskać środkami, które odstraszają owady i pajęczaki.

W walce z kleszczami mogą pomóc olejki eteryczne – np. eukaliptusowy, miętowy lub lawendowy. Wystarczy wymieszać olejek z olejem rzepakowym i natrzeć nim skórę, by skutecznie odstraszyć komary i kleszcze. Każdorazowo po powrocie ze spaceru należy dokładnie się obejrzeć, zwłaszcza w strategicznych miejscach, takich jak doły pachowe, okolice szyi i doły podkolanowe.

Jak uchronić się przed boreliozą — suplementy diety Duolife

Borelioza to choroba, na którą nie wynaleziono szczepionki. Skutki ukąszeń kleszczy można załagodzić między innymi poprzez właściwą suplementację diety. DuoLife BorelissPro to naturalny suplement, zalecany przy chorobach odkleszczowych, pasożytniczych, a także w sytuacjach osłabionej odporności immunologicznej. Preparat zawiera wiele cennych składników i ekstraktów, w tym między innymi antyoksydanty oraz flawonoidy. Duolife Boreliss Pro jest w 100% naturalny, wspomaga detoksykację organizmu i silnie stymuluje układ immunologiczny, dzięki czemu minimalizowane są skutki kontaktów z kleszczami.

Więcej o DuoLife Borellis Pro przeczytasz w artykule https://duolife.us/be-healthy-with-duolife-products.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze