Dom
Czytany poradnik
Pomysłowe ozdoby z szyszek
0

Pomysłowe ozdoby z szyszek

AUTOR:  Klaudia Ozimek5 października 2018

Zbliża się jesień. W lesie możemy znaleźć nie tylko grzyby, ale i szyszki. Jeśli do tej pory nie zastanawiałaś się na ich użyciem, to czas najwyższy to zrobić. Można zrobić ozdoby z szyszek, które przygotują twoje wnętrze na zmianę pory roku. My wiemy, jak zrobić osoby z szyszek, ty też musisz się przekonać jakie to proste.

Ozdoby z szyszek – do pokoju dziecka

Jeśli nie wiesz, do czego użyć szyszki i dlatego najczęściej nie zwracałaś na nie uwagi podczas spacerów po lesie, to teraz zacznij je zbierać. Możesz zrobić piękne ozdoby z szyszek do pokoju swojego dziecka. Do tego potrzebować będziesz szyszek, kleju, kolorowych ścinek materiałów i koralików. Połącz trzy szyszki i na górnej umieść dwa kolorowe koraliki, które będą oczami, zrób nosek i uśmiech, a potem ubierz postać z szyszek w płaszcze i koszulki zrobione ze ścinek materiałów. Możesz zrobić więcej ludzików z szyszek i stworzyć ich całą rodzinkę. Zrób to razem ze swoim maluchem, a zobaczysz jaką frajdę mu to sprawi.

Ozdoby z szyszek – do salonu

Ozdoby z szyszek możesz również umieścić w salonie. Zamiast kolorowych postaci z szyszek zrób piękną i elegancką ozdobę do salonu, która zachwyci znajomych. Potrzebować będziesz szklanego pojemnika. Na gazetę rozłóż szyszki, kolorowe jesienne liście i kilka gałązek z iglaków. Wszystko spryskaj lakierem do włosów, a następnie poukładaj w szklanym pojemniku. Postaw go na stoliku w salonie. Jest to ozdoba z szyszek idealnie nadająca się do salonu na jesień.

Ozdoby z szyszek – do kuchni

W kuchni możesz umieścić ozdoby z szyszek. Do ich zrobienia potrzebować będziesz białego sznurka, kleju oraz szyszek. Podziel sznurek na równe długości. Do każdego sznurka przyklej kilka szyszek rozmieszczonych po całej długości sznureczków. Odczekaj godzinne lub dwie, by klej wysechł. Po tym czasie możesz przejść do umieszczania ozdób na karniszach w kuchni lub w dowolnych pomieszczeniach w domu. To piękna ozdoba z szyszek na jesień, która będzie prezentować się idealnie w każdym domu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze