Biznes
Czytany poradnik
Pomysł na biznes – 100 porad 2021 [od 0 zł]
SPIS TREŚCI
Pomysł na biznes - 100 porad 2019 [od 0 zł]
138 58 1

Pomysł na biznes – 100 porad 2021 [od 0 zł]

AUTOR:  Porady.org26 lipca 2019

Potrzebny Ci dobry pomysł na biznes? Poniżej prezentujemy 100 porad i pomysłów, które możesz wdrożyć już od 0 złotych. Sprawdź koniecznie naszą listę i zacznij zarabiać na swojej pasji i umiejętnościach!

#1 Pomysł na biznes – Agencja detektywistyczna

Pomysł na biznes - Agencja detektywistyczna

Pomysł na biznes – Agencja detektywistyczna.

Aby pracować jako detektyw, należy uzyskać odpowiednią licencję, do świadczenia usług jest konieczny wpis do Rejestru Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz inwestycja – w sprzęt komputerowy, sprzęt biurowy, aparat fotograficzny oraz służbowy samochód.

#2 Pomysł na biznes – Analiza danych

Pomysł na biznes - Analiza danych

Pomysł na biznes – Analiza danych.

Praca analityka danych w firmie jest kluczowa, by przedsiębiorstwo podejmowało trafione decyzje biznesowe. To zawód, który jest potrzebny w każdej branży. Aby pracować jako analityk finansowy lub biznesowy, konieczne są umiejętności analityczne, mile widziane jest także kierunkowe wykształcenie (ekonomiczne lub techniczne).

#3 Pomysł na biznes – Animacja społeczno-kulturowa

Pomysł na biznes - Animacja społeczno-kulturowa

Pomysł na biznes – Animacja społeczno-kulturowa.

Animatorzy są najczęściej zatrudniani na imprezy dla dzieci, ale nierzadko pojawiają się także na imprezach firmowych dla dorosłych. Ich zadaniem jest angażowanie gości i zachęcanie ich do aktywnego udziału w wydarzeniu, do obowiązków należy między innymi prowadzenie gier integracyjnych.

#4 Pomysł na biznes – Agroturystyka

Pomysł na biznes - Agroturystyka

Pomysł na biznes – Agroturystyka.

Agroturystyka to bardzo opłacalny pomysł na biznes. Forma wypoczynku na łonie natury, w otoczeniu wiejskiego krajobrazu jest bardzo atrakcyjna dla osób, które mieszkają na co dzień w mieście.

#5 Pomysł na biznes – Aranżacja wnętrz

Pomysł na biznes - Aranżacja wnętrz

Pomysł na biznes – Aranżacja wnętrz.

Projektowanie i aranżacja wnętrz to dobry pomysł na biznes dla osób, które już posiadają pewne doświadczenie zawodowe. Do świadczenia usług będzie konieczny dobrej jakości sprzęt komputerowy oraz specjalistyczne oprogramowanie. Bardzo ważna jest także cierpliwość – budowanie własnej marki na rynku to długi proces.

#6 Pomysł na biznes – Biżuteria DIY

Pomysł na biznes- Biżuteria DIY

Pomysł na biznes- Biżuteria DIY.

Jak się okazuje, hobby można bardzo łatwo zamienić w dochodowy biznes, zwłaszcza jeśli jest ono modne. Biżuteria DIY nie wymaga dużych środków na start, ale konieczne będą umiejętności manualne i zmysł estetyczny.

#7 Pomysł na biznes – Catering dietetyczny

Pomysł na biznes - Catering dietetyczny

Pomysł na biznes – Catering dietetyczny.

Catering dietetyczny to bardzo modne rozwiązanie w dużych korporacjach, ale nie tylko. Zdrowe jedzenie z dowozem można zamawiać także do domu. Specjalnie skomponowane posiłki mają na celu zadbać o zdrowie klienta, a także zapewnić mu oszczędności – finansowe i czasowe. Przed założeniem działalności gospodarczej należy zgłosić się do Inspektoratu Sanitarnego i przedstawić wyniki badań wody oraz dane dotyczące lokalu, w którym będą przygotowywane posiłki.

#8 Pomysł na biznes – Coffeetruck

Pomysł na biznes - Coffeetruck

Pomysł na biznes – Coffeetruck.

Coffeetruck to foodtruck, ale z napojami. Ten pomysł na biznes wymaga akceptacji sanepidu – pojazd, w którym podawane będą artykuły spożywcze, powinien mieć dostęp do ciepłej i zimnej wody, a także posiadać zlewy oraz kran.

#9 Pomysł na biznes – Copywriting

Pomysł na biznes - Copywriting

Pomysł na biznes – Copywriting.

Copywriting polega na tworzeniu treści – dla agencji reklamowych, mediów, firm, sklepów internetowych i wielu innych jednostek. Doświadczony copywriter może liczyć na wysokie stawki i wykonywać swoją pracę z dowolnego miejsca, zdalnie. Jeśli dodatkowo posiada wiedzę z zakresu SEO i pozycjonowania stron internetowych oraz umiejętności tworzenia prostych grafik, może bardzo szybko zaistnieć w branży i pozyskiwać coraz więcej zleceń.

#10 Pomysł na biznes – Coworking

Pomysł na biznes - Coworking

W Polsce z roku na rok rośnie liczba osób pracujących zdalnie, jako freelancer. Coraz więcej jest także firm, które nie posiadają własnego biura i, by zoptymalizować koszty prowadzenia biznesu, wolą wynajmować przestrzeń biznesową do pracy. Wynajem biur coworkingowych może się okazać bardzo opłacalny!

#11 Pomysł na biznes – Dekoracje DIY do domu lub ogrodu

Pomysł na biznes - Dekoracje DIY do domu lub ogrodu

Pomysł na biznes – Dekoracje DIY do domu lub ogrodu.

Dekoracje DIY, czyli Zrób-To-Sam są bardzo modne i pożądane przez wiele osób. Tworzenie dekoracji do domu lub ogrodu ze starych palet drewnianych, mebli, elementów ogrodzenia, czy drzwi lub okien może się okazać dochodowym zajęciem.

#12 Pomysł na biznes – Dekoracje na imprezy

Pomysł na biznes - Dekoracje na imprezy

Pomysł na biznes – Dekoracje na imprezy.

Równie ciekawy pomysł na biznes to tworzenie dekoracji na imprezy – zarówno te klubowe, otwarte, jak i zamknięte – firmowe. Dekoracje można sprzedawać za pośrednictwem sklepu internetowego lub stacjonarnie. Można je sprowadzać lub wykonywać samodzielnie DIY.

#13 Pomysł na biznes – Dogoterapia

Pomysł na biznes - Dogoterapia

Pomysł na biznes – Dogoterapia.

Jeśli uwielbiasz czworonogi i posiadasz niezbędną wiedzę z zakresu kynologii oraz psiej psychologii, warto postawić na dogoterapię, czyli terapeutyczne wykorzystanie kontaktu z psem w celu poprawienia kondycji psychicznej i fizycznej osoby dorosłej lub dziecka.

#14 Pomysł na biznes – Dom strachów

Pomysł na biznes - Dom strachów

Pomysł na biznes – Dom strachów.

W Polsce od wielu lat są modne domy strachów, a mimo to, jest ich niewiele, nawet w dużych miastach. Aby założyć taki biznes, wystarczy kreatywny pomysł, wynajęty lokal i odrobinę umiejętności związanych z majsterkowaniem.

#15 Pomysł na biznes – Doradztwo dla kobiet w ciąży

Pomysł na biznes - Doradztwo dla kobiet w ciąży

Pomysł na biznes – Doradztwo dla kobiet w ciąży.

Doradztwo dla kobiet w ciąży to dobry pomysł na biznes dla mam, które już przez to przechodziły. Usługi można świadczyć zdalnie lub w specjalnym biurze. W Polsce taki zawód jest jeszcze dość mało popularny.

#16 Pomysł na biznes – Doradztwo finansowe

Pomysł na biznes - Doradztwo finansowe

Pomysł na biznes – Doradztwo finansowe.

Wszelkie formy konsultingu w biznesie, to usługi, które sprzedają się bardzo dobrze. Jako doradca finansowy możesz się związać na stałe z jedną firmą lub pracować na zlecenie u wielu różnych przedsiębiorstw.

#17 Pomysł na biznes – Doradztwo marketingowe

Pomysł na biznes - Doradztwo marketingowe

Pomysł na biznes – Doradztwo marketingowe.

Zarówno doradztwo finansowe, jak i doradztwo marketingowe cieszy się niesłabnącą popularnością w biznesie. Firmy coraz częściej korzystają z outsourcingu marketingu, by móc skupić się na innych zadaniach biznesowych. Taki biznes nie wymaga dużych środków na start, ale konieczna jest wiedza i doświadczenie z zakresu szeroko pojętego marketingu.

#18 Pomysł na biznes – Doradztwo zawodowe

Pomysł na biznes - Doradztwo zawodowe

Pomysł na biznes – Doradztwo zawodowe.

Doradztwo zawodowe to dobry pomysł na biznes dla osób z doświadczeniem w HR. Doradca ma za zadanie pomóc swoim klientom wrócić na rynek pracy lub na nim zaistnieć. Z jego usług mogą skorzystać młodzi ludzie, kobiety po porodzie, a także osoby, które się przebranżowiły.

#19 Pomysł na biznes – Edycja i korekta tekstów

Pomysł na biznes - Edycja i korekta tekstów

Pomysł na biznes – Edycja i korekta tekstów.

Jeśli posiadasz wykształcenie polonistyczne, możesz pracować jako korektor tekstu. Pracę tę można wykonywać zdalnie. Stawki za korekty różnią się w zależności od doświadczenia, do wykonywania zleceń w językach obcych z reguły wymagany jest poziom znajomości języka C1 lub wyższy (native speaker).

#20 Pomysł na biznes – Ekologiczne kosmetyki

Pomysł na biznes - Ekologiczne kosmetyki

Pomysł na biznes – Ekologiczne kosmetyki.

Grono klientów kosmetyków organicznych jest bardzo duże, a ich produkcja wcale nie jest taka trudna. Jeśli poszukujesz pomysłu na dochodowy biznes i posiadasz wiedzę z zakresu chemii lub kosmetologii, warto pójść tą ścieżką.

#21 Pomysł na biznes – Escape Room

Pomysł na biznes - Escape Room

Pomysł na biznes – Escape Room.

Escape Room to bardzo popularna forma rozrywki, w wielu krajach. Podobnie jak w przypadku Domu Strachów, założenie takiego biznesu wymaga dużej kreatywności i umiejętności majsterkowania. Poza częścią kreatywną, związaną z tworzeniem zagadek ważna jest także obsługa klienta i marketing.

#22 Pomysł na biznes – Florystyka

Pomysł na biznes – Florystyka

Kwiaty to nieodłączny element wielu ważnych uroczystości. Aby jednak przetrwać na rynku florystycznym, należy być na bieżąco z… nowymi technologiami i trendami. Profesjonalna strona internetowa, newsletter, wysyłka kwiatów online – takie rozwiązania mogą sprawić, że biznes ten utrzyma się na rynku i się opłaci.

#23 Pomysł na biznes – Foodtruck

Pomysł na biznes – Foodtruck

Pomysł na biznes – Foodtruck.

Marzy Ci się biznes na czterech kółkach? Udział w festiwalach plenerowych i wystawianie foodtrucka w znanych miejscach może pomóc rozpromować biznes.

#24 Pomysł na biznes – Fotobudka

Pomysł na biznes – Fotobudka

Pomysł na biznes – Fotobudka.

Fotobudki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko na imprezy firmowe, ale także na wesela, wieczory panieńskie i kawalerskie. Inwestycja w fotobudkę zwraca się bardzo szybko, ponieważ urządzenie to jest wynajmowane na godziny w zależności od potrzeb klienta.

#25 Pomysł na biznes – Fotografia produktowa

Pomysł na biznes - Fotografia produktowa

Pomysł na biznes – Fotografia produktowa.

Profesjonalna fotografia produktowa jest niezbędna, by prowadzić biznes w e-commerce. To, jak będą wyglądały produkty na stronie internetowej, ma duży wpływ na decyzje zakupowe klientów. Biznes polegający na profesjonalnej fotografii może się więc opłacić, zleceń można szukać także w agencjach reklamowych.

#26 Pomysł na biznes – Franczyza

Pomysł na biznes – Franczyza

Pomysł na biznes – Franczyza.

Franczyza to kolejny pomysł na własny biznes. W Polsce bardzo modna jest zwłaszcza franczyza w branży spożywczej, a także franczyza popularnych sieci sklepowych, np. Żabka.

#27 Pomysł na biznes – Gadżety reklamowe dla firm

Pomysł na biznes - Gadżety reklamowe dla firm

Pomysł na biznes – Gadżety reklamowe dla firm.

Jednym z elementów identyfikacji wizualnej firmy są reklamowe gadżety. Biznes polegający na wytwarzaniu i dostarczaniu gadżetów z logo firmy może się bardzo szybko przekształcić w dużą firmę reklamową.

#28 Pomysł na biznes – Homestaging

Pomysł na biznes – Homestaging

Pomysł na biznes – Homestaging.

Jeśli masz dobry gust i potrafisz urządzać wnętrza, możesz spróbować swoich sił jako homestager. Osoba ta jest odpowiedzialna za przygotowanie lokalu przed jego obfotografowaniem i wystawieniem ogłoszenia o wynajmie/zakupie.

#29 Pomysł na biznes – Instruktor fitness

Pomysł na biznes - Instruktor fitness

Pomysł na biznes – Instruktor fitness.

Instruktor fitness to profesja, dzięki której możesz wykorzystać swój talent i pasję do sportu. Możesz znaleźć zatrudnienie w klubach fitness, prowadzić zajęcia na eventach i w firmach lub otworzyć własną mini placówkę.

#30 Pomysł na biznes – Korepetycje

Pomysł na biznes – Korepetycje

Pomysł na biznes – Korepetycje.

Wiele osób zaczyna swoją przygodę z biznesem od prowadzenia korepetycji. Jeśli jesteś dobry/a w matematyce, biologii, fizyce, językach obcych i nie sprawia Ci problemu przeanalizowanie bieżących efektów kształcenia i programów, to pomysł na dobry i niewymagający dużego wkładu biznes.

#31 Pomysł na biznes – Salon kosmetyczny

Pomysł na biznes – Salon kosmetyczny

Pomysł na biznes – Salon kosmetyczny.

Własny salon kosmetyczny to marzenie wielu kobiet. Nie wszystkie jednak mają predyspozycje, by takowy założyć. Jeśli masz predyspozycje biznesowe i uwielbiasz wszystko, co związane z kosmetykami, a dodatkowo posiadasz wykształcenie kierunkowe, to może być dobra profesja dla Ciebie.

#32 Pomysł na biznes – Księgowość

Pomysł na biznes – Księgowość

Pomysł na biznes – Księgowość.

Biznes w księgowości to praca, którą można wykonywać zarówno w biurze (np. w biurze pracodawcy), jak i zdalnie. Księgowość jest cały czas na topie, ponieważ bez niej firmy nie mogą funkcjonować.

#33 Pomysł na biznes – Kurs szybkiego czytania

Pomysł na biznes - Kurs szybkiego czytania

Pomysł na biznes – Kurs szybkiego czytania.

Różnego rodzaju szkolenia to dobry pomysł na biznes, ponieważ nie wymaga on dużych nakładów finansowych, a jedynie umiejętności założyciela. Wśród ciekawych pomysłów na kursy i szkolenia, dużym zainteresowaniem cieszą się kursy szybkiego czytania.

#34 Pomysł na biznes – Malowanie paznokci

Pomysł na biznes - Malowanie paznokci

Pomysł na biznes – Malowanie paznokci.

Podobnie jak kosmetologia, tak i hobbystyczne malowanie paznokci może się zmienić w dochodowy biznes. Wiele kobiet zwyczajnie nie ma na to czasu i woli skorzystać z usługi wykonania pedicure, np. z dojazdem do klientki.

#35 Pomysł na biznes – Make up

Pomysł na biznes - Make up

Pomysł na biznes – Make up.

Make up to kolejny ciekawy pomysł na własną działalność gospodarczą. Szczególnie jeśli chodzi o ważne uroczystości, jest to branża, która jest niezwykle popularna.

#36 Pomysł na biznes – Masaż

Pomysł na biznes – Masaż

Pomysł na biznes – Masaż.

Usługi związane z masażem i fizjoterapia to także ciekawa forma działalności. Branża ta wymaga ciągłego rozwoju, ale daje dobre dochody, w zależności od umiejętności i doświadczenia.

#37 Pomysł na biznes – Maszyna z watą cukrową

Pomysł na biznes - Maszyna z watą cukrową

Pomysł na biznes – Maszyna z watą cukrową.

Maszyna z watą cukrową to obowiązkowy element festynów i imprez plenerowych dedykowanych dzieciom. Można ją wynajmować na imprezy firmowe i prywatne przyjęcia.

#38 Pomysł na biznes – Naprawa baz danych

Pomysł na biznes - Naprawa baz danych

Pomysł na biznes – Naprawa baz danych.

Jeśli specjalizujesz się w naprawie baz danych i znasz się na ty, co robisz, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonywać to w ramach pracy. Szczególnie klienci biznesowi często korzystają z takich usług.

#39 Pomysł na biznes – Naprawa komputerów i laptopów

Pomysł na biznes - Naprawa komputerów i laptopów

Pomysł na biznes – Naprawa komputerów i laptopów.

Naprawa komputerów i laptopów może się wydawać hobby, ale tak naprawdę to dochodowy pomysł na własny biznes. W dodatku pracę tę można wykonywać w domu.

#40 Pomysł na biznes – Naprawa samochodów

Pomysł na biznes - Naprawa samochodów

Pomysł na biznes – Naprawa samochodów.

Jeśli interesujesz się motoryzacją i potrafisz naprawiać samochody, to może się to okazać dobrym pomysłem biznesowym. Warsztaty samochodowe, szczególnie te wyspecjalizowane, cieszą się dużą popularnością i są potrzebne w każdym mieście.

#41 Pomysł na biznes – Nauka gry na instrumentach

Pomysł na biznes - Nauka gry na instrumentach

Pomysł na biznes – Nauka gry na instrumentach.

Praca i pasja mogą stanowić jedną i tę samą rzecz. Jeśli potrafisz dobrze grać na jakimś instrumencie, możesz wykorzystać tę umiejętności, by uczyć innych.

#42 Pomysł na biznes – Nauka tańca

Pomysł na biznes - Nauka tańca

Pomysł na biznes – Nauka tańca.

Nauka tańca to kolejny pomysł na biznes w branży artystycznej. Praca ta wymaga wielu lat przygotowań, ale bardzo szybko zaczyna się opłacać – stawki dla instruktorów są dość wysokie.

#43 Pomysł na biznes – Obsługa kanałów Social Media

Pomysł na biznes - Obsługa kanałów Social Media

Pomysł na biznes – Obsługa kanałów Social Media.

Jeśli interesuje Cię praca zdalna, którą będzie można wykonywać z dowolnego miejsca, warto zainteresować się obsługą kanałów Social Media. Do wykonywania takiej pracy konieczny jest komputer z dostępem do sieci oraz znajomość Facebooka, Twittera, Instagrama i innych mediów społecznościowych.

#44 Pomysł na biznes – Odnawianie mebli

Pomysł na biznes - Odnawianie mebli

Pomysł na biznes – Odnawianie mebli.

Osoby, które mają dryg do majsterkowania i lubią kreatywne wyzwania, mogą zarabiać pieniądze, odnawiając meble.

#45 Pomysł na biznes – Opieka nad dziećmi

Pomysł na biznes - Opieka nad dziećmi

Pomysł na biznes – Opieka nad dziećmi.

Jeśli masz dobre podejście do dzieci i je lubisz, dobrym pomysłem może się okazać biznes polegający na opiece nad nimi. Agencje dla niań w Polsce radzą sobie bardzo dobrze, ponieważ coraz więcej par i rodziców decyduje się na to, by nie porzucać pracy na rzecz dziecka.

#46 Pomysł na biznes – Opieka nad osobami starszymi

Pomysł na biznes - Opieka nad osobami starszymi

Pomysł na biznes – Opieka nad osobami starszymi.

Nieco mniej popularna jest opieka nad osobami starszymi, ale pomysł ten także może okazać się rentowny.

#47 Pomysł na biznes – Opieka nad zwierzakami

Pomysł na biznes - Opieka nad zwierzakami

Pomysł na biznes – Opieka nad zwierzakami.

Opieka nad zwierzakami to kolejny pomysł na działalność. Warto skupić się przede wszystkim na czworonogach – np. psach, których właściciele często wyjeżdżają.

#48 Pomysł na biznes – Organizacja imprez dla dzieci

Pomysł na biznes - Organizacja imprez dla dzieci

Pomysł na biznes – Organizacja imprez dla dzieci.

Jeśli masz dryg do organizacji i lubisz dzieci, możesz pracować jako organizator Kinder party. To ciekawa i pełna wyzwań praca, wymagająca umiejętności organizacyjnych i znajomości rynku.

#49 Pomysł na biznes – Organizacja imprez dla dorosłych

Pomysł na biznes - Organizacja imprez dla dorosłych

Pomysł na biznes – Organizacja imprez dla dorosłych.

Podobnie ma się sprawa z imprezami dla dorosłych. W wielu firmach nie ma osoby odpowiedzialnej za organizację imprez firmowych. I tutaj pojawia się luka dla Ciebie!

#50 Pomysł na biznes – Organizacja spotkań networkingowych

Pomysł na biznes - Organizacja spotkań networkingowych

Pomysł na biznes – Organizacja spotkań networkingowych.

Ciekawy pomysł na biznes to organizacja spotkań networkingowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i freelancerzy mogą zyskać cenne kontakty biznesowe.

#51 Pomysł na biznes – Organizacja warsztatów

Pomysł na biznes - Organizacja warsztatów

Pomysł na biznes – Organizacja warsztatów.

Warsztaty rozwojowe są szczególnie modne wśród osób młodych oraz tych, które już są na emeryturze. Prowadzenie ciekawych zajęć może się zamienić w dochodowy biznes.

#52 Pomysł na biznes – Organizacja wesel

Pomysł na biznes - Serwis rowerowy

Pomysł na biznes – Serwis rowerowy.

Wiele par młodych nie ma czasu na to, by samodzielnie zorganizować swoje wesele. W takiej sytuacji przydaje się konsultant lub organizator imprez.

#53 Pomysł na biznes – Outsourcing SEO

Pomysł na biznes - Outsourcing SEO

Pomysł na biznes – Outsourcing SEO.

Outsourcing SEO polega na zlecaniu zewnętrznej firmie działań związanych z marketingiem internetowym, SEO i SEM. Profesjonalna firma zadba o to, by strona internetowa firmy zyskała wysokie pozycje w rankingu wyszukiwani Google i była często odwiedzana przez internautów. Zapotrzebowanie na tego typu usługi w biznesie jest bardzo wysokie.

#54 Pomysł na biznes – Outsourcing logistyczny

Pomysł na biznes - Outsourcing logistyczny

Pomysł na biznes – Outsourcing logistyczny.

Modny outsourcing to także outsourcing logistyki. Właściciele sklepów internetowych, zamiast zajmować się logistyką w swoich firmach, preferują zlecenie trudnych zadań wyspecjalizowanym podmiotom, czyli firmom logistycznym. W ten sposób nie muszą się przejmować składowaniem towaru, magazynowaniem, ani przygotowywaniem zamówień.

#55 Pomysł na biznes – Produkcja odzieży

Pomysł na biznes - Produkcja odzieży

Pomysł na biznes – Produkcja odzieży.

Jeśli masz ciekawy pomysł na ubrania i talent do projektowania, warto pójść w stronę produkcji odzieży. Możesz ją bardzo łatwo i szybko sprzedawać przez Internet. Szczególnie łatwo będzie Ci wypromować biznes, jeśli skupisz się na jakimś jednym konkretnym typie odzieży.

#56 Pomysł na biznes – Produkcja odzieży dla zwierząt

Pomysł na biznes - Produkcja odzieży dla zwierząt

Pomysł na biznes – Produkcja odzieży dla zwierząt.

Odzież dla zwierząt, np. psów i kotów, cieszy się dużym powodzeniem wśród miłośników czworonogów. To dobry pomysł na biznes, jeśli potrafisz projektować ubrania!

#57 Pomysł na biznes – Produkcja opakowań dla biznesu

Pomysł na biznes - Produkcja opakowań dla biznesu

Pomysł na biznes – Produkcja opakowań dla biznesu.

Współczesny e-commerce nie może się obyć bez opakowań produktowych. To dzięki nim firmy wysyłają swoje towary do klienta w nienaruszonym stanie. Opakowania produktowe pełnią także rolę reklamową – coraz więcej marek stawia na spersonalizowane pudełka, które są unikatowe i kojarzą się tylko i wyłącznie z nimi!

Packhelp oferuje obecnie swoje produkty i usługi oprócz polski, także m.in. na rynki takie jak Włochy, Hiszpania, Niemcy, Francja oraz także do Stanów Zjednoczonych.

#58 Pomysł na biznes – Produkcja opakowań ekologicznych

Pomysł na biznes - Produkcja opakowań ekologicznych

Pomysł na biznes – Produkcja opakowań ekologicznych.

Równie modna, jak marketing opakowań jest produkcja opakowań ekologicznych. Takie pudełka można wielokrotnie wtórnie wykorzystywać i nie szkodzą one naturalnemu środowisku. Szczególnie modne są ekologiczne opakowania dla gastronomii.

#59 Pomysł na biznes – Projektowanie prezentacji biznesowych

Pomysł na biznes - Projektowanie prezentacji biznesowych

Pomysł na biznes – Projektowanie prezentacji biznesowych.

Ciekawą niszą, w której można zaistnieć, jest projektowanie prezentacji dla biznesu. Mogą to być prezentacje finansowe, sprzedażowe lub konferencyjne.

#60 Pomysł na biznes – Prowadzenie bloga

Pomysł na biznes - Prowadzenie bloga

Pomysł na biznes – Prowadzenie bloga.

Prowadzenie bloga to ciekawy sposób na zarabianie pieniędzy, ale wymaga zaangażowania, czasu oraz kontaktów biznesowych, które pomogą utrzymać bloga z reklam. Im bardziej niszowy blog, tym większe szanse na to, że znajdzie grono oddanych czytelników.

#61 Pomysł na biznes – Przewodnik turystyczny

Pomysł na biznes - Przewodnik turystyczny

Pomysł na biznes – Przewodnik turystyczny.

Jeśli uwielbiasz wyjazdy i nie masz problemu z zapamiętywaniem ważnych historycznych wydarzeń, warto się zastanowić, czy nie otworzyć biznesu w branży turystycznej. Aby uruchomić taki biznes, należy wyrobić specjalną licencję.

#62 Pomysł na biznes – Punkt gastronomiczny

Pomysł na biznes - Punkt gastronomiczny

Pomysł na biznes – Punkt gastronomiczny.

Własna knajpka to marzenie wielu z nas. By otworzyć punkt gastronomiczny, konieczna jest znajomość rynku oraz kilkuletnie doświadczenie w branży.

#63 Pomysł na biznes – Research na zlecenie

Pomysł na biznes - Research na zlecenie

Pomysł na biznes – Research na zlecenie.

Analiza danych to podstawa w wielu firmach, aby jednak było co analizować, konieczny jest wcześniejszy research. W Polsce praca polegająca na robieniu researchu na zlecenie jeszcze nie jest tak popularna – może warto zaistnieć w tej branży?

#64 Pomysł na biznes – Rękodzieło

Pomysł na biznes - Rękodzieło

Pomysł na biznes – Rękodzieło.

Wspominaliśmy już o biżuterii DIY. Inne pomysły na biznes oparty na rękodziele to wykonywanie przedmiotów codziennego użytku z nietypowych surowców. Gadżety i ozdoby do domu można tworzyć tak naprawdę z wszystkiego – klocków lego, zawleczek po piwie, puzzli, drewna, kamyków, muszli lub wykładziny PCV.

#65 Pomysł na biznes – Serwis rowerowy

Pomysł na biznes - Serwis rowerowy

Pomysł na biznes – Serwis rowerowy.

Podobnie jak naprawa komputerów i samochodów, tak samo warsztat dla wielbicieli dwuśladów może się okazać trafionym pomysłem.

#66 Pomysł na biznes – Sklep internetowy z akcesoriami dla dzieci

Pomysł na biznes - Sklep internetowy z akcesoriami dla dzieci

Pomysł na biznes – Sklep internetowy z akcesoriami dla dzieci.

W dzisiejszych czasach każdy może założyć sklep internetowy. Aby jednak odnosił on sukces, trzeba trafić z pomysłem w dobrą niszę. Sklep z akcesoriami dla dzieci może się okazać strzałem w dziesiątkę!

#67 Pomysł na biznes – Sklep internetowy z artykułami dla zwierząt

Pomysł na biznes - Sklep internetowy z artykułami dla zwierząt

Pomysł na biznes – Sklep internetowy z artykułami dla zwierząt.

Jeśli marzy Ci się biznes w branży zoologicznej, warto się zastanowić nad sklepem z artykułami dla zwierząt. Karmy i pasze dla koni, suplementy dla domowych pupili, czy artykuły i preparaty pielęgnacyjne cieszą się dużą popularnością, nie tylko wśród osób prywatnych, ale także hodowców.

#68 Pomysł na biznes – Sklep internetowy z produktami zdrowotnymi

Pomysł na biznes - Sklep internetowy z produktami zdrowotnymi

Pomysł na biznes – Sklep internetowy z produktami zdrowotnymi.

Ciekawa i modna branża, jeśli chodzi o sklepy internetowe to sklepy z produktami prozdrowotnymi, np. e-sklepy z soczewkami kontaktowymi.

#69 Pomysł na biznes – Sklep internetowy ze sprzętem turystycznym

Pomysł na biznes - Sklep internetowy ze sprzętem turystycznym

Pomysł na biznes – Sklep internetowy ze sprzętem turystycznym.

Inny pomysł na specjalistyczny sklep internetowy to sklep ze sprzętem turystycznym.

#70 Pomysł na biznes – Sklep internetowy ze sprzętem poleasingowym

Pomysł na biznes - Sklep internetowy ze sprzętem poleasingowym

Pomysł na biznes – Sklep internetowy ze sprzętem poleasingowym.

Jeśli marzy Ci się własny sklep, warto pomyśleć także branży sprzętu poleasingowego. Komputery w atrakcyjnych cenach, które nie są nadmiernie wyeksploatowane, bo były wcześniej używane w biurach, z pewnością zainteresują zarówno klientów prywatnych, jak i biznesowych.

#71 Pomysł na biznes – Sklep ze zdrową żywnością

Pomysł na biznes - Sklep ze zdrową żywnością

Pomysł na biznes – Sklep ze zdrową żywnością.

Pisaliśmy powyżej o modzie na bycie fit. Sklepy ze zdrową żywnością jak najbardziej się w nią wpisują i znajdują coraz więcej zwolenników!

#72 Pomysł na biznes – Sprzątanie powierzchni biurowych

Pomysł na biznes - Sprzątanie powierzchni biurowych

Pomysł na biznes – Sprzątanie powierzchni biurowych.

Sprzątanie to pomysł na biznes, który jest niezbędny we wszystkich branżach korzystających z przestrzeni biurowych. Wystarczy jeden dobry przetarg, by firma się prężnie rozwijała.

#73 Pomysł na biznes – Szkolenia online

Pomysł na biznes - Szkolenia online

Pomysł na biznes – Szkolenia online.

Chcesz założyć własny biznes? Najlepiej zarabiać na swoich umiejętnościach. Zastanów się, co potrafisz najlepiej robić i organizuj szkolenia online z tej dziedziny. Wkład w taki biznes jest minimalny!

#74 Pomysł na biznes – Szkoła uwodzenia

Pomysł na biznes - Szkoła uwodzenia

Pomysł na biznes – Szkoła uwodzenia.

Ciekawy pomysł na biznes to założenie szkoły uwodzenia. Relacje damsko-męskie to zawsze gorący temat!

#75 Pomysł na biznes – Testowanie aplikacji

Pomysł na biznes - Testowanie aplikacji

Pomysł na biznes – Testowanie aplikacji.

Praca jako tester aplikacji jest teraz bardzo modna. Zanim nowe rozwiązania zostaną wdrożone i wprowadzone do sprzedaży, ktoś musi je przecież przetestować!

#76 Pomysł na biznes – Testowanie gier

Pomysł na biznes - Testowanie gier

Pomysł na biznes – Testowanie gier.

Nieco mniej popularny, ale za to bardzo przyjemny zawód, to tester gier. Jeśli znasz się na rozrywce elektronicznej i posiadasz umiejętności analityczne, to praca dla Ciebie!

#77 Pomysł na biznes – Tłumaczenia

Pomysł na biznes – Tłumaczenia

Pomysł na biznes – Tłumaczenia.

Wykonywanie tłumaczeń to wygodna praca, którą można realizować zdalnie. Im lepszy jest Twój poziom znajomości języka obcego, tym większe szanse, że zarobisz na tym dobre pieniądze.

#78 Pomysł na biznes – Transport na wynajem

Pomysł na biznes - Transport na wynajem

Pomysł na biznes – Transport na wynajem

Dobrym pomysłem na biznes, jeśli posiadasz samochód i prawo jazdy, jest transport na wynajem. Początkowo pewnie sam będziesz pełnił funkcję kierowcy, ale kto wie, czy z czasem nie przerodzi się to w małą firmę logistyczno-transportową!

#79 Pomysł na biznes – Tramparty

Pomysł na biznes – Tramparty

Pomysł na biznes – Tramparty.

Tramparty to bardzo modna atrakcja w wielu miastach. W ramach działalności gospodarczej możesz organizować takie imprezy.

#80 Pomysł na biznes – Tworzenie aplikacji

Pomysł na biznes - Tworzenie aplikacji

Pomysł na biznes – Tworzenie aplikacji.

Tworzenie aplikacji dla biznesu to bardzo dochodowy pomysł na biznes. Jeśli masz wykształcenie informatyczne, warto się tym zainteresować.

#81 Pomysł na biznes – Tworzenie audiobooków

Pomysł na biznes - Tworzenie audiobooków

Pomysł na biznes – Tworzenie audiobooków.

Współczesny świat stawia na nośniki cyfrowe. Modne są ebooki, audiobooki, poradniki online i tutoriale. Aby wznieść taki biznes na wyżyny, warto jednak analizować trendy.

#82 Pomysł na biznes – Tworzenie baz danych

Pomysł na biznes - Tworzenie baz danych

Pomysł na biznes – Tworzenie baz danych.

Chyba nie ma takiej firmy, która nie pracowała by w oparciu o bazę danych, np. klientów. Tworzenie baz dla firm to długi i męczący proces, dlatego wielu przedsiębiorców woli zlecać to zadanie zewnętrznym podmiotom.

#83 Pomysł na biznes – Tworzenie landing page

Pomysł na biznes - Tworzenie landing page

Pomysł na biznes – Tworzenie landing page.

Dobry pomysł na biznes w sieci to tworzenie landing page. To proste strony internetowe, które mają zachęcić klienta do zakupu.

#84 Pomysł na biznes – Tworzenie stron internetowych

Pomysł na biznes - Tworzenie stron internetowych

Pomysł na biznes – Tworzenie stron internetowych.

Jeśli znasz się na projektowaniu stron internetowych, możesz otworzyć biznes polegający na tworzeniu witryn dla innych firm.

#85 Pomysł na biznes – Usługi barberskie

Pomysł na biznes - Usługi barberskie

Pomysł na biznes – Usługi barberskie.

Usługi fryzjerskie to nie tylko fryzjer dla kobiet. Modne są także usługi barberskie. Może warto zaistnieć w tej branży z własną firmą?

#86 Pomysł na biznes – Usługi dla zwierząt

Pomysł na biznes - Usługi dla zwierząt

Pomysł na biznes – Usługi dla zwierząt.

Usługi dla zwierząt takie jak przycinanie pazurów, czy fryzjer, są modne nie tylko wśród profesjonalnych hodowców i wystawców. Jeśli lubisz zwierzęta i znasz ich potrzeby, to może być dobry pomysł na firmę!

#87 Pomysł na biznes – Usługi dietetyczne

Pomysł na biznes - Usługi dietetyczne

Pomysł na biznes – Usługi dietetyczne.

Wiele osób nie posiada odpowiedniej wiedzy ani świadomości, by móc tak skomponować dietę dla dorosłych i dzieci, by była ona zróżnicowana i zbilansowana. Z usług dietetycznych korzystają także osoby chore, które muszą przestrzegać konkretnych zaleceń.

#88 Pomysł na biznes – Usługi fotograficzne

Pomysł na biznes - Usługi fotograficzne

Pomysł na biznes – Usługi fotograficzne.

Stawki profesjonalnych fotografów są dość wysokie, a praca ta nie jest nadmiernie obciążająca. Jeśli pasjonujesz się fotografią, nic nie szkodzi na przeszkodzie, by na tym zacząć zarabiać.

#89 Pomysł na biznes – Usługi fryzjerskie

Pomysł na biznes - Usługi fryzjerskie

Pomysł na biznes – Usługi fryzjerskie.

Jesteś po szkole fryzjerskiej? Interesujesz się modą i urodą? Możesz pomyśleć o tym, by założyć firmę świadczącą usługi fryzjerskie. Na początku najlepiej zacząć działać lokalnie.

#90 Pomysł na biznes – Usługi graficzne

Pomysł na biznes - Usługi graficzne

Pomysł na biznes – Usługi graficzne.

Usługi graficzne są potrzebne praktycznie w każdej branży, w której istnieje dział marketingu. Bez nich nie ma plakatów, stron internetowych, ulotek, ani gadżetów reklamowych.

#91 Pomysł na biznes – Usługi IT

Pomysł na biznes - Usługi IT

Pomysł na biznes – Usługi IT.

Jeśli posiadasz doświadczenie w zakresie świadczenia usług IT, warto pomyśleć o tym, czy nie założyć własnego biznesu. Outsourcing IT staje się coraz bardziej modny w świecie biznesu!

#92 Pomysł na biznes – Usługi multimedialne

Pomysł na biznes - Usługi multimedialne

Pomysł na biznes – Usługi multimedialne.

Usługi multimedialne, czyli oprawa imprezy (np. muzyczna) to bardzo ciekawa i kreatywna branża. Wystarczy kilka zleceń w miesiącu, by móc na tym dobrze zarabiać.

#93 Pomysł na biznes – Usługi ogrodnicze

Pomysł na biznes - Usługi ogrodnicze

Pomysł na biznes – Usługi ogrodnicze.

Wiele osób buduje domy na przedmieściach, ale niewiele potrafi je należycie prowadzić. Najbardziej problematyczny jest zazwyczaj ogród. Tutaj do akcji możesz wkroczyć Ty!

#94 Pomysł na biznes – Usługi video

Pomysł na biznes - Usługi video

Pomysł na biznes – Usługi video.

W branży eventowo-muzycznej szczególnie cenione są usługi video. Jeśli znasz się na montażu i posiadasz dobry sprzęt, to jest biznes dla Ciebie!

#95 Pomysł na biznes – Wdrażanie sklepów internetowych

Pomysł na biznes - Wdrażanie sklepów internetowych

Pomysł na biznes – Wdrażanie sklepów internetowych.

Wdrażanie sklepów internetowych dla innych firm to dobry pomysł na biznes, jeśli znasz się na platformach e-commerce.

#96 Pomysł na biznes – Wirtualny asystent

Pomysł na biznes - Wirtualny asystent

Pomysł na biznes – Wirtualny asystent.

Posiadasz doświadczenie w administracji i szukasz pracy zdalnej? Praca jako wirtualny asystent to coś dla Ciebie!

#97 Pomysł na biznes – Własny ebook

Pomysł na biznes - Własny ebook

Pomysł na biznes – Własny ebook.

Ciekawy sposób na pasywny dochód to wydanie ebooka. Warto wcześniej zrobić rozeznanie, jakie tematy są na topie.

#98 Pomysł na biznes – Wynajem garaży

Pomysł na biznes - Wynajem garaży

Pomysł na biznes – Wynajem garaży.

Zarabiać można także na wynajmie… garaży! Niekoniecznie dla osób prywatnych, a dla firm.

#99 Pomysł na biznes – Wynajem mieszkań i pokojów

Pomysł na biznes - Wynajem mieszkań i pokojów

Pomysł na biznes – Wynajem mieszkań i pokojów.

Pomysł na biznes, który wymaga dużego nakładu finansowego, ale jest bardzo zyskowny to wynajem mieszkań i pokojów. Nieruchomości rzadko kiedy tracą na wartości, wręcz przeciwnie!

#100 Pomysł na biznes – Wynajem pojazdów

Pomysł na biznes - Wynajem pojazdów

Pomysł na biznes – Wynajem pojazdów.

Jeśli posiadasz ciekawy samochód lub kilka pojazdów, możesz je wynajmować na różne okazje. Dobrym przykładem jest wynajem limuzyn na wieczory kawalerskie lub wynajem busa przez zespół.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
100%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
1Komentarze