Imprezy
Czytany poradnik
Podpowiadamy, czego słuchać na kaca
0

Podpowiadamy, czego słuchać na kaca

AUTOR:  Iga Szabat6 listopada 2020

Masz ciężki dzień po imprezowej nocy? Chcesz złagodzić złe samopoczucie dźwiękami muzyki? Sprawdź czego słuchać na kaca!

Wrażliwość na dźwięki

Jeśli objawom kaca towarzyszy ból głowy, zapewne żadne dźwięki nie są ci miłe. Myślisz, że ostatnie co warto wtedy zrobić to włączyć playlistę z muzyką? Okazuje się, że czasem to ona może pomóc zagłuszyć nieprzyjemny szum w głowie i uczynić kaca bardziej znośnym.

Co przyniesie ukojenie

Po intensywnej nocy z muzyką odtwarzaną na bardzo wysokich decybelach, szczególnie jeśli spędziliśmy ją w klubie, naszym zmysłom ciężko przyzwyczaić się do nagłej ciszy wokół. Szczególnie rano może stać się ona nieznośna. Zazwyczaj jednak ciężko dobrać muzykę, której jesteśmy w stanie słuchać na kaca. Możemy spróbować włączyć nasze ulubione utwory, by poczuć się lepiej, należy z tym jednak uważać. Będąc w złym stanie, jest szansa, że szybko znienawidzimy lubiane dotąd piosenki — to tak, jak ustawić ulubiony utwór na budzik. Czasem zatem, bardziej pomocne będzie sięgnięcie do muzyki, której nie słuchamy na co dzień.

Muzyka klasyczna

Nawet jeśli nie jesteśmy fanami muzyki klasycznej, może przypaść nam ona do gustu, do słuchania na kaca. Lekkie kompozycje na pianinie mogą stać się prawdziwą oazą dla naszych uszu. Należy jednak uważać i nie wybierać raczej utworów, gdzie gra cała orkiestra, gdyż duże nagromadzenie instrumentów może nie przynieść nam pożądanego ukojenia. Warto też uważać na utwory, które w pierwszych sekundach zaczynają się niewinnie, by potem wybrzmieć pełnią dźwięków, jak uwertura Mozarta do Wesela Figara. Polecamy raczej „Walc Wiosenny”, Chopina czy „Sonatę Księżycową” Beethovena.

Ambient pop i Dream pop

To gatunki muzyczne, które już samą swoją nazwą wprawiają nas w błogi nastrój. Piosenki utrzymane w tym klimacie charakteryzują się spokojnym, dość monotonnym brzmieniem i przyjemnym wokalem. Sprawdzą się idealnie do słuchania na kaca. Grupą, która tworzy w obszarze tych gatunków, jest na przykład Cigarettes After Sex, ze swoimi kompozycjami czasem wręcz podobnymi do kołysanek. Taką wokalistką jest także Lana Del Rey, jej muzyka nie powinna podrażniać naszych zmysłów na kacu.

Playlisty do słuchania na kaca

Jeśli korzystacie z różnych aplikacji muzycznych, często można znaleźć tam gotowe playlisty do słuchania na kaca. Oparte na doświadczeniu ciężkich poranków innych ludzi, prawdopodobnie sprawdzą się też dla Was. Włączenie takiej playlisty jest także oszczędnością energii, której możemy nie mieć za wiele, by samemu poszukiwać odpowiednich piosenek. Z czasem może warto też stworzyć własną składankę, aby być gotowym na trudne poranki.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze