Czytany poradnik
Planszowe gry dla dwóch osób
0

Planszowe gry dla dwóch osób

AUTOR:  Alicja Hudzik19 czerwca 2018

Gry planszowe przeżywają obecnie swoją drugą młodość. Spośród wielu tytułów oferowanych przez wydawców czasem trudno znaleźć gry dla dwóch osób. Podpowiemy, która gra idealnie się sprawdzi w mniejszym towarzystwie!

„Patchwork” – logiczna gra dla dwóch osób

„Patchwork” to gra  przeznaczona dla dwóch osób, rozwijająca umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywność. W grze celem jest uzbieranie jak największej ilości punktów poprzez dobudowywanie fragmentów kocyka. Każdy ruch i każdy guzik ma tutaj znaczenie! Świetna, prosta i bardzo wciągająca planszówka. Samo pojęcie patchwork oznacza technikę zszywania kawałków różnych tkanin, dzianiny, skóry, bawełny, w celu stworzenia z nich konkretnego wzoru.

Wsiąść do Pociągu

„Wsiąść do Pociągu” to kultowa familijna planszówka, która tak samo dobrze działa w trybie wieloosobowym oraz jako gra dla dwóch osób! Budowanie traktów kolejowych zgodnie z kartami celów, łatwe do wytłumaczenia zasady, ładne wykonanie oraz różnorodne możliwości taktyczne sprawiają, że gra podoba się zarówno młodszym, jak i starszym pokoleniom, a także osobom, które do tej pory nie miały styczności z  planszówkami. W sprzedaży dostępne są różne edycje „Wsiąść do Pociągu” np. „Wsiąść do Pociągu: Europa”, „Wsiąść do Pociągu: USA” oraz szereg dodatków.

„Neuroshima Hex” – pojedynek taktyczny

Jeśli lubicie turówki, klimaty post apo i strategiczne manewry, „Neuroshima Hex” to idealna propozycja! W grze stworzonej przez Polaków wcielamy się w przywódców różnych frakcji i staramy się wykończyć frakcję przeciwnika, korzystając z różnych umiejętności swoich żołnierzy. Odpowiednio dobrana lokalizacja, taktyka oraz odrobina szczęścia sprawią, że uda Ci się zawładnąć planszą. Gra jest przeznaczona dla dwóch i więcej osób i określana jest niekiedy jako nowoczesne szachy. Uwaga: silnie uzależnia!

„Takenoko”

„Takenoko”, czyli gra z sympatyczną pandą na okładce, to propozycja zarówno dla miłośników prostych strategii, jak i dla tych, którzy od planszówki oczekują czegoś więcej, niż poruszanie się po planszy do mety. Celem jest hodowla bambusa oraz zbieranie punktów za wykonywanie mniej lub bardziej trudnych zadań losowanych na specjalnych kartach. Gra jest przepięknie wykonana, bardzo wciąga i z pewnością zajmie Wam długie wieczory, nie tylko w dwójkę, ale i w większym gronie! Takenoko ma proste zasady, elementy wykonane z niezwykłą dokładnością oraz niebanalną formę. Zdecydowanie warto wypróbować w opcji gry dla dwóch osób!

„Festiwal Lampionów”

„Festiwal Lampionów” to pozycja podobna pod względem mechaniki i klimatu do „Takenoko”, jednak o wiele bardziej logiczna, niż strategiczna. W grze wcielamy się w artystów z czasów Imperium Chińskiego, a naszym zadaniem jest udekorowanie pałacowego jeziora kolorowymi chińskimi lampionami. Płytki trzeba umiejętnie i taktycznie zagrywać, by tworzyć układy przynoszące punkty zwycięstwa. Świetna propozycja dla dwóch osób i bardzo wciągająca!

„Carcassonne”

Kultowe „Carcassonne” to strategiczna gra planszowa, przeznaczona dla dwóch lub więcej graczy. Mogą w nią grać zarówno dorośli, jak i dzieci dzięki różnym dodatkom i edycjom. W Carcassonne nie ma planszy, gracze losują kafelki i układają z nich fragmenty terenu. Wygrywa ten, który zbierze największą ilość punktów przyznawanych za budowanie dróg, fortów, zamków, klasztorów oraz zajmowanie terytoriów.

„Pokój 25″

Biegnij-Przetrwaj-Ucieknij! Tak pokrótce brzmią zasady rządzące produkcją o tajemniczym tytule „Pokój 25″. To wyjątkowa gra, która oferuje wiele trybów rozgrywki, od trybu samotnego, przez grę dla dwóch osób, po rywalizację w większą ilość graczy oraz pełną kooperację! W grze wcielamy się w jedną z postaci uwięzionych w budynku złożonego z 25 pokoi. W każdym z nich mogą czaić się niebezpieczeństwa. Który wybierzesz? Co zrobisz? Jak zamierzasz uciec? Tylko od Ciebie zależy, czy znajdziesz wyjście z tego koszmaru!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze