Relacje
Czytany poradnik
Pierwsza randka – porady dla mężczyzn
0

Pierwsza randka – porady dla mężczyzn

AUTOR:  Agnieszka Szarak14 kwietnia 2018

Zaprosiłeś dziewczynę na pierwszą randkę, a ona się zgodziła. Jest to Twoje małe zwycięstwo. Co teraz zrobić, żeby wszystko było idealnie?

Błędne pary

Zdobyłeś się na odwagę, zaproponowałeś spotkanie i niedługo po raz pierwszy widzisz się z upragnioną dziewczyną. Emocji będzie bezsprzecznie wiele, zaplanuj więc co, tylko możesz wcześniej, aby uniknąć krępujących sytuacji. Z pewnością umówiliście się w jakimś konkretnym miejscu np. w kinie albo na kawę. Wcześniejsza rezerwacja biletów jest oczywista, ale udając się do innego lokalu, warto, żebyś wcześniej na pewno zarezerwował stolik. Unikniesz w ten sposób sytuacji, w której razem z kobietą będziesz błądził po ulicach miasta. Odpowiednio wcześniej zastanów się też, co dalej? Jeśli zechcecie pójść gdzie indziej, to gdzie? Może Twoja wybranka będzie chciała Ci pokazać jakiś ciekawy lokal lub to Ty wskażesz na kolejną propozycję. Dobrze być zawsze przygotowanym.

Kwestia ubioru

Na pierwszej randce ważne jest, żebyś nie udawał kogoś, kim nie jesteś. Niekoniecznie musisz wskakiwać w smoking albo spodnie wyprasowane w kant, żeby wyglądać dobrze i elegancko. Pierwszy raz wychodzisz gdzieś z kobietą, która Ci się podoba. Chcesz, aby poznała nieco Twoją osobowość tak, jak Ty jej. Załóż więc coś, w czym czujesz się swobodnie, ale też nie wyglądasz jak ostatnia fleja.

Nieporuszane tematy

Jeżeli naprawdę zależy Ci na dziewczynie i spotykasz się z nią po to, żeby zbudować coś trwałego, postaraj się unikać tematu seksu oraz podtekstów. Żyjemy w szybkich i otwartych czasach, ale nie nastawiając się na seks i nie oczekując go nachalnie od partnerki, sprawisz, że poczuje się ona dobrze w Twoim towarzystwie i będziesz mógł ją lepiej poznać. W Waszych rozmowach przemycaj subtelnie informacje o sobie. Pokazuj, jakie są Twoje opinie oraz poglądy, lecz nie opowiadaj tylko i wyłącznie o sobie. To zapewni Wam komfort.

Co z tym rachunkiem?

Jest miło, macie o czym rozmawiać, patrzycie sobie w oczy i czujecie do siebie nawzajem pociąg. Przychodzi moment najbardziej krępujący dla większości osób podczas pierwszej randki. Kwestia zapłacenia rachunku. Stereotypowo oraz tradycyjnie przetarło się, że płaci mężczyzna. Na pierwszej randce to dobry, mile widziany gest, który sprawi, że kobieta poczuje się przy Tobie bezpiecznie, swobodnie i atrakcyjnie. Jeżeli jednak ona mimo to będzie proponować, że chociaż dorzuci się do całości, masz dwa wyjścia. Pierwsze – pozwolić jej na to, jednak nadal zapewniając, że nie jest to konieczne. Drugie – zaproponować, że dzisiaj stawiasz Ty, a ona może zapłacić następny razem.

Pocałunek

Zachowałeś się jak prawdziwy gentleman i odprowadziłeś kobietę do domu. Stoicie u progu jej drzwi i teraz pojawia się odwieczne pytanie, całować, czy nie? Niektórzy mówią, że XXI wiek rządzi się swoimi prawami, a niewinny pocałunek na pierwszej randce to nic złego. My jednak nie zalecamy pośpiechu. Lepiej, gdy na koniec spotkania zrezygnujesz z całowania, a postawisz np. na przytulenie kobiety. Mile widziany jest również telefon następnego dnia. W ten sposób pokażesz, że Ci zależy, a przy okazji sam wybadasz, jaka jest sytuacja między Wami.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze