Internet
Czytany poradnik
Payza – przelew środków innemu użytkownikowi
1

Payza – przelew środków innemu użytkownikowi

AUTOR:  Patrycja Kabaj2 grudnia 2017

Payza udostępnia możliwość wewnętrznego przelewu środków pomiędzy użytkownikami. Jeżeli np. ja oraz Ty posiadamy konta na Payza możemy wzajemnie dokonywać na nie przelewów. Jest to bardzo wygodna forma przesyłania środków pieniężnych jednak należy pamiętać o podstawowej zasadzie bezpieczeństwa tzn. dokonywać przelewów zaufanym osobom lub też korzystać z bezpiecznych form handlu walutą czy e-walutą choćby korzystając z usług portalu i-transfer , który polecam bez zastrzeżeń.

Osobiście dokonywałam w internecie kilku udanych i pewnych transakcji właśnie za pośrednictwem tego portalu.  Zarabiając w internecie znajomość wszelkich możliwości jakie udostępniają procesory płatnicze bądź portale zajmujące się  handlem walutami jak w przypadku wspomnianego już i-transfer czy też e-kantory za pomocą których można np. przelewać środki z procesorów płatniczych na indywidualne konta bankowe jak Lilion Transfer,  jest wręcz niezbędna. Bez tej wiedzy nie będziesz w stanie poruszać się po internetowym obszarze finansowym a zarabianie przez internet w ogóle nie będzie możliwe. Dlatego też część moich wpisów poświęcać będę właśnie procesorom płatniczym oraz innym technicznym aspektom z dziedziny zarządzania własnymi finansami w internecie.

Przechodząc jednak do zagadnienia przelewu środków z jednego konta Payza na drugie konto Payza, po pierwsze  musisz mieć założone konto na tym procesorze. Jeśli nie masz konta, najpierw się zarejestruj. Jeśli masz już własne konto na procesorze, na jego stronie głównej  z menu znajdującego się po prawej stronie wybierz Send Funds.

Ukaże się formularz, który wypełnij według poniższych wskazówek:

  • W polu From powinno być widoczne Twoje imię i nazwisko oraz adres e-mail przypisany do procesora;
  • W pole To wpisz adres e-mail odbiorcy, który jest przypisany do jego konta Payza;
  • W pole Amount wpisz kwotę jaką zamierzasz przesłać odbiorcy;
  • W pole Currency z listy rozwijanej wybierz walutę jaką chcesz przesłać odbiorcy;
  • W polu Purchase Type wybierz odpowiednią opcję przelewu, jeżeli nie jesteś pewien można wybrać Other co oznacza Inne;
  • W polu Note (optional) wpisuje się opis przelewu. Wpis w tym polu jest opcjonalny jednak zawsze warto nakreślić krótką informację. W przypadku przelewów koleżeńskich może nie być problemów jednak wpłacając innym warto uzupełnić tę rubrykę. W wielu przypadkach tytuł jest wręcz wymagany, żeby odbiorca wiedział za co wpłacasz.

Po prawidłowym wypełnieniu formularza sprawdź czy nie zawiera błędów i kliknij w przycisk Next. Następnie przejdziesz do podsumowania przelewu. Powtórnie sprawdź prawidłowość wpisanych danych. Warto wiedzieć, że mając na koncie np. tylko walutę PLN możesz zlecić przelew w dolarach i na odwrót(/dotyczy to oczywiście wszystkich walut obsługiwanych przez Payza). Wówczas procesor przewalutowuje środki według swojego wewnętrznego kursu co jest widoczne przy podsumowaniu.

Pojawią się jeszcze na koncie Payza dodatkowe pola takie jak:

  • Shipping Address, zaznaczając opcję Ship To powinien się wyświetlać Twój adres, który uzupełniłeś na koncie procesora. Można również nie zaznaczać tej opcji ale to czynisz według własnego uznania. Wiele przelewów przechodziło mi bez problemu bez jej zaznaczania;
  • Transaction PIN , w którym wpisujesz swój numer PIN, ustalony podczas rejestracji w Payza. Jeśli go zapomniałeś i nigdzie nie odnotowałeś, nie martw się. Procedura zmiany numeru PIN jest szybka i bezproblemowa.

Po uzupełnieniu tych pól, kliknij w przycisk Send, co jest równoznaczne ze zleceniem przelewu. Środki na koncie odbiorcy powinny pojawić się po krótkiej chwili. W razie sporów, w historii zawsze dostępne są szczegóły operacji i na nie należy się wówczas powoływać.

Nie życzę rzecz jasna nikomu żadnych sporów na tle przelewów z jednego konta na inne konto w Payza, tylko samych owocnych transakcji.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
1Komentarze