Czytany poradnik
Organizer na kosmetyki – zrób to sam!
0

Organizer na kosmetyki – zrób to sam!

AUTOR:  Alicja Hudzik7 sierpnia 2018

Organizacja kosmetyków w domu to niełatwa sztuka. Aby uniknąć poniewierających się po całym mieszkaniu kosmetyków i mieć wśród nich zawsze porządek, możesz wypróbować nasze pomysły na organizer na kosmetyki DIY !

Organizer na kosmetyki – zrób to sam!

Jak wykonać samodzielnie organizer na kosmetyki takie jak pomadki, czy lakiery do paznokci? Możesz wykorzystać do tego zwykły karton! Ważne, żeby nie był on za wysoki i żeby miał możliwość doklejenia wewnątrz przegródek na poszczególne przedmioty. Karton możesz pomalować kolorową farbą lub obkleić eleganckim papierem. Jeśli lubisz błyszczącą, srebrną kolorystykę, owiń pudełko folią aluminiową. W tak stworzonym organizerze możesz przechowywać nie tylko kosmetyki, ale i drobną elektronikę, ładowarki do telefonu oraz artykuły do czesania – szczotki na włosy, gumki i grzebienie.

Organizer na kosmetyki – torba na pędzle

Jeśli chcesz uporządkować pędzle do makijażu, możesz wykonać ciekawą papierową lub płócienną torbę. Wystarczy, że ponacinasz materiał w strategicznych miejscach, na przykład wzdłuż dwóch linii na samym środku i przeciągniesz przez te otwory pędzle. Torbę możesz zwinąć jak rulon i przewiązać dekoracyjną wstążką. Innym pomysłem na uporządkowanie pędzli i artykułów do malowania są tzw. pudełka modułowe, które możesz wykonać techniką origami. Zrobienie takiego pudełka jest bardzo czasochłonne, ale dla porażającego efektu końcowego naprawdę warto spróbować!

Kartonowe tuby na kosmetyki

Kosmetyki możesz przechowywać na przykład w kartonowych tubach. Jak wykonać tak spersonalizowane pudełka (z fr. boite personnalisée)? Wystarczy je ściąć po ukosie nożem do papieru i albo ze sobą skleić, albo przykleić do płytek w łazience. Tubki na kosmetyki mogą stać pionowo na biurku lub stoliku, lub leżeć poziomo, w zależności od tego, jak chcesz zagospodarować przestrzeń. Możesz je pomalować na różne kolory lub okleić kolorowym papierem, tak, by pasowały do kolorystyki mebli, podłogi oraz ścian pomieszczenia, w którym będą się znajdować.

Inne ciekawe pomysły na organizację kosmetyków

Warto wypróbować inne pomysły na organizer na kosmetyki. Ulubione pędzle, cienie, pomadki i tusze możesz przechowywać w domowych przedmiotach codziennego użytku, takich jak słoiki, kubeczki oraz talerze. Wnętrze szklanego pojemnika warto zasypać eleganckim żwirkiem, solami do kąpieli lub nawet ziarnami kawy, a następnie powbijać pędzle.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze