Czytany poradnik
Opakowanie na prezent – zrób to sam!
0

Opakowanie na prezent – zrób to sam!

AUTOR:  Alicja Hudzik7 sierpnia 2018

Wybieranie i kupowanie prezentów to nie lada wyzwanie, ale jeszcze większym jest ich pakowanie. Jak stworzyć tanie i oryginalne opakowanie na prezent? Zrób to sam!

Opakowanie na prezent – zrób to sam!

Nic nie daje tyle radości, co kupowanie i wręczanie prezentów. Jak się okazuje, tyle samo radości może dostarczyć ich pakowanie. Jeśli chcemy sprawić dużo przyjemności drogiej osobie i pokazać, że nam na kimś zależy, warto spróbować zrobić samodzielnie opakowanie na prezent. Zrób to sam i przekonaj się, jakie to łatwe!

Co jest potrzebne, by zrobić opakowanie na prezent?

Opakowanie na prezent „zrób to sam” można zrobić z papieru do pakowania i wstążki. Te dwa proste elementy wystarczą, by stworzyć pudełko! Jeśli chcesz spersonalizować paczkę, możesz dodać drobne dodatki dekoracyjne, takie jak np. kolorowe karteczki do adresowania lub prezentowy papier w modnych motywach. Do pakowania przyda się sznurek, tasiemka lub wstążka oraz nożyczki. Może Ci się przydać również taśma klejąca.

Jak zrobić opakowanie na prezent DIY?

Opakowanie na prezent najlepiej zrobić z grubszego papieru. Prezent owijamy papierem, a następnie otaczamy wstążką lub włóczką z obu stron. Jeśli mamy za dużo papieru, warto go przyciąć. Tak stworzone opakowanie nadaje się do pakowania książek, kosmetyków, bombonierek i płyt CD / DVD. Jeśli chcesz wykonać samodzielnie opakowanie na artykuły spożywcze, takie jak np. własnoręcznie robione ciasta, lepiej skorzystać z celofanu i szarego papieru, by zachować świeżość i wygląd wypieków. Jedzenie wystarczy zawinąć w celofan i okleić taśmą, a następnie przewiązać w połowie paskiem szarego papieru. Warto udekorować tak przygotowany prezent wstążkami, np. przewiązać go w pół, tak, by było widać zachęcającą zawartość paczki.

Ciekawe pomysły na oryginalne opakowania

Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na pudełko, możesz wykonać je w formie cukierka (zawijając prezent w celofan i zawiązując z dwóch stron tasiemką). Ciekawym połączeniem jest wykorzystanie zwykłej gazety i folii aluminiowej. Folię można zagiąć na jednym rogu prezentu, by nadać mu wyjątkowy charakter. Równie modny motyw to pudełka modułowe zrobione zgodnie z zasadami origami. Tego typu opakowana mogą być okrągłe, kwadratowe, prostokątne lub w kształcie serduszka, wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze