Nieprzyjemne zapachy w lodówce - jak się ich pozbyć?

Nieprzyjemne zapachy w lodówce mogą przenosić się na jedzenie, a to psuje ich smak. Niemal w każdej lodówce w pewnym momencie pojawić się może nieprzyjemnych zapach, który będzie niewiadomego pochodzenia, a jego pozbycie się może wydawać się niemożliwe. Jednak to tylko pozory. Dziś podamy łatwe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z lodówki.

Zapachy w lodówce – zapobieganie

Najlepszym sposobem na zapach w lodówce, który jest nieprzyjemny, jest jego zapobieganie. Znacznie łatwiej, jest zapobiegać niż zwalczać, dlatego to pierwszy punkt na naszej liście. Zapobiec nieprzyjemnym zapachom w lodówce można zabezpieczając, każdy produkt, który się w niej znajduje. Czyli mięso zawijać w papierowe opakowania, owoce, czy warzywa zamykać w szczelnych plastikowych kieszonkach, a przygotowane dania przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach. To wystarczy na zapachy w lodówce.

Zapachy w lodówce – mycie lodówki octem

Tego zabiegu potrzebuje niemal każdy sprzęt domowego użytku. A jest to czyszczenie go octem. Ocet ma właściwości antybakteryjne i dzięki silnemu zapachowi, szybko niszczy nieprzyjemne zapachy w lodówce. Warto więc raz na miesiąc umyć lodówkę roztworem z octu i wody, by pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Jest to bardzo prosty i sprawdzony sposób na zapachy w lodówce. Nie ma też powodu do obaw, że w lodówce zostanie zapach octu, ponieważ wywietrzeje on po chwili i nie będzie wyczuwalny.

Zapachy w lodówce – cytryna

Jeśli wyczuwalne są nieprzyjemne zapachy w lodówce, to jednym z najprostszych sposobów na walkę z nimi, jest wsadzenie do lodówki cytryny przekrojonej na pół. Ma ona zdolność wciągania zapachów do siebie, więc nieprzyjemny zapach może w szybkim tempie wniknąć w cytrynę i tym samym zniknie z lodówki.

Pochłaniacz zapachów – zapachy w lodówce

Doskonałym sposobem na zapachy w lodówce jest pochłaniacz zapachów, który można znaleźć w supermarketach. Nie kosztuje on wiele, a jest pewnym narzędziem, które pozwoli nam raz na zawsze pozbyć się nieprzyjemnej woni w lodówce.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.