Czytany poradnik
Nie masz czasu na hobby? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!
0

Nie masz czasu na hobby? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

AUTOR:  Alicja Hudzik11 kwietnia 2019

Co zrobić, by mieć w życiu więcej czasu na przyjemności i realizowanie pasji? Jak wygląda w praktyce skuteczne zarządzanie czasem? Mamy dla Was kilka cennych wskazówek!

Skuteczne zarządzanie czasem – dobre nawyki

Skuteczne zarządzanie czasem to umiejętność, która przydaje się nie tylko w pracy, ale także i w życiu prywatnym. Dzięki właściwym metodom można tak zaplanować swoje obowiązki, by wykonywać je bezstresowo, efektywnie, na czas i przyjemnie.

Oto kilka dobrych nawyków, które warto wyrobić, jeśli chcesz mieć więcej czasu na realizowanie pasji:

  • Wstawaj wcześniej – wcześniejsze wstawianie to nie wymysł. W godzinach 9:00 – 11:00 w naszym ciele wydzielane są niewielkie ilości kortyzolu, dzięki czemu łatwiej jest się nam skupić, przeprowadzić ważne spotkanie lub zaplanować nowy projekt
  • Pracuj najciężej do godziny 14:00 – czas pomiędzy 11:00 i 14:00 to czas największej koncentracji umysłowej. To właśnie wtedy pracujemy efektywniej, sprzedajemy najwięcej i mamy świetne pomysły
  • Nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę – odkładanie projektów aż do ostatniego dnia deadline’u przysparza wiele stresów i zwiększa ryzyko popełnienia błędu, zawsze zostaw sobie bezpieczny odstęp czasu na realizowanie projektów, nigdy nie rób ich na ostatnią chwilę!
  • Ogranicz pochłaniacze czasu – gdy pracujesz nad czymś, bądź asertywny. Nie sprawdzaj co chwilę statusów na facebooku, nie marnuj czasu na przeglądanie Instagrama lub Demotywatorów. Ogranicz telewizję i seriale i skup się na tym, co Ci pozostało jeszcze do wykonania
  • Planuj – sporządzaj wieczorem listę zadań na następny dzień lub tydzień, tak, byś od rana mógł już działać na pełnych obrotach

Skuteczne zarządzanie czasem – aplikacje pomocne w planowaniu zadań

W zarządzaniu własnym czasem mogą Ci pomóc różne aplikacje. Warto je wypróbować!

#1 Kalendarz Google

To jedno z najbardziej przydatnych narzędzi do planowania zadań i zarządzania czasem. Warto wprowadzać do niego ważne spotkania, zadania oraz notatki.

#2 Planner Pro

Planner Pro to aplikacja, która służy jako wirtualny organizer, kalendarz i lista zadań. Koszt rocznej subskrypcji wynosi niecałe 20 zł, w tej cenie otrzymujemy przydatne, wielofunkcyjne i intuicyjne narzędzie, które ułatwi codzienne planowanie obowiązków!

#3 Evernote

Evernote to aplikacja do tworzenia notatek w telefonie. Aplikacja przydaje się do notowania ważnych spostrzeżeń i jest szczególnie przydatna dla dziennikarzy, copywriterów, biznesmenów oraz muzyków.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze