Dom
Czytany poradnik
Nie masz czasu by dbać o kwiaty? Przeczytaj ten artykuł
0

Nie masz czasu by dbać o kwiaty? Przeczytaj ten artykuł

AUTOR:  Aleksandra Wilk1 lutego 2019

Jest kilka gatunków kwiatów, które świetnie radzą sobie bez nadmiernej pielęgnacji. Jeśli nie masz czasu lub z innych powodów nie możesz zajmować się domową roślinnością – te gatunki kwiatów doniczkowych będą dla Ciebie idealne.

Zamiokulkas

Jego największą zaletą jest to, że jest wyjątkowo odporny na niekorzystne warunki. Nie powinno się go często podlewać. To może spowodować wytworzenie się brązowych plam jego liściach, a nawet ich całkowitą utratę. Najlepiej będzie używać wody o temperaturze pokojowej. Unikaj moczenia liści! Można natomiast od czasu do czasu przesuszyć Zamiokulkasa. Drugim ważnym czynnikiem w pielęgnacji jest odpowiednie umiejscowienie doniczki. Nie wystawiaj go na nadmierne słońce. To poważny błąd, gdyż ta roślina najlepiej rozwija się w ciemnych miejscach.

Sansweria

Roślina o płaskich i podłużnych liściach, które osiągają nawet do 1,5 metra wysokości. Oczywiście ich długość zależy od odmiany Sansweri, więc możesz ją dobrać według własnego uznania. Jej uprawa nie sprawi ci większego problemu, ponieważ może stać bez podlewania przez około 3 tygodnie. Trzymaj tę roślinę w optymalnej domowej temperaturze, ale nie wystawiaj jej bezpośrednio na parapet okienny, co może skutkować poparzeniem liści. Dobrze jest postawić kwiat w umiarkowanie oświetlonym miejscu, nie w całkowitym cieniu. Pięknie wygląda w podłużnych doniczkach i jest idealnym dodatkiem do mieszkania.

Aloes zwyczajny

Na sam początek należy wspomnieć o jego leczniczych właściwościach. Oprócz ładnie wyglądającego pokoju zyskujesz źródło witamin, soli mineralnych, kwasów organicznych i wiele innych bogactw pochodzących z miąższu wydobywanego z liści rośliny. Dzięki temu możesz w szybki sposób poprawić wygląd skóry, pozbyć się bakterii czy wzmocnić organizm. Miąższ także sprawi, że wszelkie rany zagoją się szybciej.
Jeśli chodzi o pielęgnacje – aloes nie powinien być nadmiernie podlewany. Nie wymaga wiele zachodu. Jedyne o czym trzeba pamiętać o dostarczenie słońca roślinie, aby mogła się prawidłowo rozwijać.

Kaktusy

Na końcu zestawienia nie mogło zabraknąć najpopularniejszego gatunku kwiatów mało wymagających. Popularny kaktusy są znane z tego, że potrafią utrzymać się w warunkach długiej suszy. Zawdzięczają to umiejętności magazynowania wody. W okresie zimowym nie powinno się w ogóle podlewać kaktusów, a zacząć dopiero z początkiem wiosennych miesięcy.

Pomimo tego należy odpowiednio dobrać ziemię dla tych roślin, która powinna składem przypominać gleby spotykane na pustyni. Oprócz tego przygotuj doniczkę z otworami, która będzie minimalnie większa od naszego kwiatka, a dno wydrenuj żwirem.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze