Technologie
Czytany poradnik
Netflix vs Showmax
0

Netflix vs Showmax

AUTOR:  Agnieszka Szarak13 czerwca 2018

Stoisz przed dylematem, Netflix vs Showmax? Zarówno jeden serwis VOD, jak i drugi mają mnóstwo do zaoferowania, ale my przyjrzyjmy im się lepiej, żeby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję.

Pierwsza runda – dostępność i aplikacje

Rywalizację między dwoma serwisami zaczniemy od porównania ich dostępności oraz aplikacji. W pierwszej kolejności pod lupę pójdzie Netflix. Możemy z niego korzystać poprzez komputery, iPhone’y i iPady z systemem iOS 9.0 lub wyższym, urządzenia z systemem Android, smartfony, tablety i komputery z Windows 10, które posiadają nawet specjalną aplikację do obsługi Netflixa. Lista jest jeszcze dłuższa i daje sporo możliwości, jednak Showmax wcale nie odpuszcza w tej dziedzinie, a lista jest bliźniaczo podobna. Różnice można zauważyć w ograniczeniu modeli telewizorów, jest ono jednak tak nieznaczne, że trudno o wyłonienie bezsprzecznego zwycięzcy.

Przejdźmy wobec tego do kolejnej rundy.

Najważniejsze są pieniądze

Trudno się nie zgodzić z tym, że cena zawsze ma znaczenie, gdy decydujemy się na kupno jakieś rzeczy czy usługi. Zwłaszcza jeżeli ich możliwości są porównywalne. Decydując się na pakiet podstawowy Netflixa zapłacisz 34 zł, za standard 43 zł, a pakiet premium wynosi 52 zł. Wszystkie te ceny są podane oczywiście za jeden miesiąc użytkowania.

A teraz Showmax, który w tej rozgrywce jest zdecydowanie zwycięzcą. Wszystko przez to, że oferuje on tylko jeden rodzaj pakietu, który kosztuje 19 zł za cały miesiąc. Do tego wszystkie produkcje są dostępne w wersji HD i bez problemu można tworzyć subkonta dla wszystkich członków rodziny. Jedyne ograniczone to 5 urządzeń, które jednocześnie będą korzystały z usługi.

Netflix vs Showmax, czyli trochę o rozdzielczości

Wcześniej pisaliśmy o dostępnych abonamentach. W przypadku Netflixa ich cena zależy od maksymalnej rozdzielczości video. Tak więc stopniowo posiada się dostęp do rozdzielczości SD, HD aż w końcu 4k. Przypominamy, że w przypadku Showmaxa jest to przez cały czas HD bez możliwości podniesienia standardu, dlatego tutaj wygrywa Netflix.

Znaleźliśmy się więc w momencie, w którym doszło do remisu obu tych serwisów. Poruszając dalej kolejne aspekty, wynik byłby raczej niezmienny. Pobieranie offline, dostępna oferta filmowa, język polski oraz okres próbny… każda z tych platform ma swoje, różniące się od siebie atuty. Wszystkie zależy od tego, czego oczekujesz od swojego serwisu VOD. Dlatego ostateczną decyzję pozostawiamy Tobie. Jedno jest pewne, oba warianty są bardzo korzystne.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze