Microsoft
Czytany poradnik
Naprawiamy plik skrzynki odbiorczej Microsoft Outlook
0

Naprawiamy plik skrzynki odbiorczej Microsoft Outlook

AUTOR:  Aleksander Nowakowski19 marca 2017

Jeżeli korzystasz z klienta poczty Microsoft Outlook i masz problem z prawidłowym funkcjonowaniem skrzynki odbiorczej zapraszamy do zapoznania się z rozwiązaniem tego problemu. Dowiesz się jak naprawić uszkodzony plik poczty.

Pakiet MS Office zawiera narzędzie do naprawy skrzynki odbiorczej – scanpst. Scanpst jest bardzo fajną aplikacją, która wykrywa oraz naprawia błędy w plikach .pst oraz .osd (pliki poczty MS Outlook). Program do naprawy plików poczty Skrzynki Odbiorczej instalowany jest wraz z pakietem MS Office.

W zależności od wersji będzie znajdował się w różnych lokalizacjach:

dysk:Program Files (x86) Microsoft OfficeOFFICE12

lub

dysk:Program Files (x86) Microsoft OfficeOFFICE14

Można także pobrać go ze strony Microsoftu support.microsoft.com/kb/272227. Przed przystąpieniem do naprawy pliku poczty pamiętaj o wyłączeniu Outlooka. Po uruchomieniu aplikacji musimy wskazać ścieżkę do naszego pliku poczty. W zależności od wersji programu Microsoft Outlook, baza skrzynka odbiorcza będzie znajdowała się w różnych lokalizacjach.

Windows XP domyślna ścieżka:

C:Documents and Settings\PROFIL\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook;

Windows Vista:

C:\Users\Profi\lAppData\Local\Microsoft\Outlook;

Windows 7:

C:Users\Nazwa Profilu\Documents\Pliki programu Outlook\Outlook.pst.

Pozostało nam wskazać ścieżkę do uszkodzonej bazy skrzynka odbiorcza. Klikamy na przycisk Rozpocznij. Aplikacja przystępuje do sprawdzenia spójności plików. Scanpst wyświetli informację o stanie naszej bazy skrzynki odbiorczej. Przed przystąpieniem do naprawy możemy zrobić kopię aktualnie naprawionej bazy. Nie pozostało nam nic innego jak kliknięcie na przycisk Napraw. W zależności od prędkości komputera oraz wielkości naprawianej bazy czas operacji może być różny.

Aplikacja poinformuje nas o zakończeniu naprawy pliku poczty. Uruchamiamy Outlook a i sprawdzamy, czy wszystko działa prawidłowo.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze