Technologie
Czytany poradnik
Najlepszy program do infografik – podpowiemy Ci jakie narzędzie wybrać!
0

Najlepszy program do infografik – podpowiemy Ci jakie narzędzie wybrać!

AUTOR:  Alicja Hudzik12 grudnia 2018

Chciałbyś zaprojektować piękne i efektywne infografiki, ale nie wiesz jak? Podpowiemy Ci, jaki program do infografik jest najlepszy i które narzędzia warto wypróbować! Zapraszamy do lektury!

Po co tworzyć infografiki?

Tworzenie interesujących treści to nie tylko pisanie artykułów. Aby się wyróżnić na rynku, zwiększyć ruch na stronie i zaistnieć w sieci, poza starannie przygotowanym tekstem warto również wykorzystać język symboli, ikon i grafik. Większość informacji, które docierają do naszego mózgu to przekaz wizualny, dlatego atrakcyjne obrazki mogą zachęcić czytelnika do zapoznania się z artykułem, a nawet zwiększyć zrozumienie tekstu! Jak znaleźć dobry program do infografik?

Czym powinien się charakteryzować dobry program do infografik?

Dobry program do infografik powinien:

  • Być przejrzysty, łatwy w obsłudze i intuicyjny
  • Być dostępny w darmowej wersji z opcją dodatkowych płatnych rozszerzeń
  • Zawierać wiele ciekawych motywów
  • Ułatwiać osadzanie elementów grafiki
  • Umożliwić publikowanie grafiki w mediach społecznościowych
  • Umożliwić zapisywanie stworzonego dzieła

Jak wybrać najlepszy program do infografik?

Na rynku jest dostępnych wiele darmowych narzędzi do tworzenia efektywnych grafik i infografik. Jeśli szukasz intuicyjnego programu, z którego pomocą uda Ci się stworzyć reklamowe bannery, proste grafiki do postów oraz infografiki, warto wypróbować poniższe narzędzia.

  1. Piktochart – to bardzo wygodny w użytkowaniu program, z którego możesz korzystać za darmo. Nie musisz posiadać umiejętności z zakresu projektowania grafik, program podsunie Ci wiele ciekawych elementów i pomoże je osadzić w grafice!
  2. Canva – Canva to program, który świetnie się sprawdzi zarówno do tworzenia grafiki do postów, jak i infografik. Szereg szablonów i płatnych opcji dodatkowych sprawia, że wiele uznanych portali i mediów korzysta z tego wielofunkcyjnego narzędzia!
  3. Infogr.am – z pomocą tego programu stworzoną infografikę możemy od razu opublikować w mediach społecznościowych, rozszerzenie do wersji płatnej pozwala zapisywać pliki na dysku twardym komputera.
  4. Easel.ly – zalety Easel.ly to bardzo duża ilość motywów i łatwe osadzanie elementów graficznych na tle. Program nie zostawia znaku wodnego na projektach, ale nie obsługuje poprawnie polskich znaków.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze