Czytany poradnik
Najlepsze trasy w Polsce – rowerowe porady
0

Najlepsze trasy w Polsce – rowerowe porady

AUTOR:  Marzena Kuźma10 maja 2018

Jazda na rowerze w Polsce jest bardzo popularna, więc warto wybrać się na rowerową wycieczkę. Ale gdzie? Zgromadziliśmy najbardziej zjawiskowe, najpiękniejsze i polecane przez turystów trasy rowerowe, które skradną Twoje serce. Dzięki temu poradnikowi zdecydujesz, które miejsce chcesz zwiedzić jeżdżąc rowerem.

Tyniec

Jedną z najbardziej popularnych wycieczek rowerowych dla mieszkańców południowego miasta Krakowa jest oderwanie się od gotyckich szczytów Katedry Wawelskiej i skierowanie się na zachód podążając wałami Wisły. Pojawia się tutaj możliwość opuszczenia okolicy bogatej w bloki starych kamienic. Krajobraz zostaje przedstawiony przez pofałdowane pagórki i gospodarstwa. Następnie pojawiają się zielone lasy, które ciągną się na północ. Trasa rowerowa to piękne miejsce benedyktynów zamieszkujących Tyniec – miejsce, które znajduje się na szczycie wapiennego urwiska i jest wyposażone w przepiękną kawiarnię, której trudno się oprzeć. Warto tam zajrzeć!

Mazurskie jeziora

Wielu podróżujących odpoczywa nad mazurskimi jeziorami, by cieszyć się niekończącymi się wodnymi szlakami i  kempingami. Warto pamiętać, że widoki na górzyste pola i wzgórza, lśniące wody i lasy sprawiają, że jest to także doskonałe miejsce do jazdy na rowerze. Kurort Giżycko jest jednym z najlepszych miejsc do uruchomienia dwukołowego pojazdu. Dzięki niezliczonym szlakom pieszym i rowerowym, które prowadzą wokół jezior można poznać uroki tych przepięknym terenów.

Tatry

Nie jest to odpowiednie miejsce dla rowerzystów poszukujących płaskich i długich tras. Szlaki w Tatrach są znane ze stromego, górskiego terenu. Oznacza to, że grube koła, błotniki i silne mięśnie łydek mogą Ci się przydać. Taka trasa zapewnia odpowiednią dawkę adrenaliny – strome doliny i gęste lasy jodłowe, przepiękne widoki potężnego szczytu Rysów (najwyższy w Polsce). Nawet wielodniowa jazda, które prowadzi za granice Polski w stronę wysokich szczytów na Słowacji to świetna opcja. Rozważ podróż do Zakopanego, dwie godziny na południe od Krakowa – jest to idealny wypad, ma do zaoferowania schroniska kolarskie. Spróbuj, a nie pożałujesz!

Półwysep Helski

Ta długa trasa, prowadzi wzdłuż wybrzeża nad Morzem Bałtyckim. Wielu rowerzystów decyduje się złapać prom na końcu cypla i powrócić na Pomorze, korzystając z bocznej ścieżki plaży. Po drodze miniesz szczyty i koryta niezliczonych wydm, a świeże, słone powietrze sprawi, że poczujesz się wspaniale. Na lunch nie ma nic lepszego niż przystań w jednym z uroczych miasteczek rybackich – Kuźnica czy Jurata to świetne opcje.

Wielu rowerzystów lubi odkrywać nowe miejsca z pięknymi widokami, ale wszyscy mają swoje ulubione trasy do których z przyjemnością powracają. Tutaj masz możliwość pochwalić się swoimi niezapomnianymi ścieżkami rowerowymi!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze