Najlepsze środki na mole

Mole spożywcze lub odzieżowe to jedne z najczęściej występujących szkodników w ludzkich domostwach. Jak się ich skutecznie pozbyć? Poznaj najlepsze środki na mole!

Jak uniknąć inwazji moli?

Mole spożywcze mogą się pojawić w mieszkaniu razem z produktami zbożowymi, wyrobami piekarniczymi, przyprawami i nasionami roślin. Jakie są najlepsze środki na mole? Jak nie dopuścić do ich inwazji?

Oto kilka cennych porad:

  • Artykuły spożywcze kupuj zawsze w sprawdzonych miejscach
  • Żywność przechowuj w lodówce
  • Regularnie czyść i odkurzaj kredensy oraz szafki
  • Produkty ziarniste i sypkie przechowuj w szczelnie zamkniętych pojemnikach z metalu, szkła lub plastiku

Najlepsze środki na mole – który wybrać?

Środki na mole produkowane są zazwyczaj na bazie lawendy, ponieważ zapach tej rośliny skutecznie odstrasza mole. Przydatne w walce z molami zawieszki, spraye, płytki, naklejki i zapachowe woreczki możesz zakupić już za kilka złotych za sztukę. Walka z molami, zwłaszcza odzieżowymi, to długotrwały proces, który wymaga cierpliwości. Warto stosować kilka różnych metod, by je pokonać!

UWAGA: Jeśli posiadasz w domu małe dzieci lub zwierzęta, zwróć uwagę na skład chemiczny środków i ich toksyczność dla organizmów żywych i stosuj je zgodnie z zaleceniami na opakowaniu!

Domowe skuteczne środki na mole – musisz je poznać!

Istnieje kilka sprawdzonych domowych sposobów na inwazję moli.

Owady te nie lubią:

  • Octu winnego
  • Olejku cytrusowego
  • Zapachu liści laurowych i ziela angielskiego
  • Zapachu suszonej pomarańczy z goździkami

Inne skuteczne sposoby na mole to zamontowanie moskitier w oknach i siateczek przy wylocie wentylacji. Jeśli chodzi o mole odzieżowe, skutecznie je odstraszysz, gdy w różnych miejscach w szafie umieścisz kostki mydła, sosnowe igły lub lawendę. Półki warto wyłożyć gazetami, szafy należy również regularnie wietrzyć, a zainfekowane ubrania należy uprać, wysuszyć i włożyć na kilka dni do lodówki lub zamrażalnika, by wymrozić larwy.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.