Czytany poradnik
Najlepsze sposoby na blizny
0

Najlepsze sposoby na blizny

AUTOR:  Klaudia Ozimek19 sierpnia 2018

Blizny to skaza, którą każdy z nas chce zakryć. Mogą one powstać na skutek wypadku, operacji, czy skaleczenia. Najczęściej spotykane są blizny po trądzikowe. Nie ważne, jakie są to blizny i jak powstały, każdy, kto je ma pragnie je jak najszybciej usunąć. Jakie są najskuteczniejsze sposoby na blizny? Podajemy tylko te najlepsze.

Sposoby na blizny – masaż

Blizny są uszkodzeniem skóry, przez co na jej powierzchni pojawia się skaza. Jeśli blizny pojawiają się po trądziku, to bardzo łatwo jest zniwelować ich widoczność. Możesz wybrać najtańszy, ale skuteczny sposób, który poprawi wygląd twojej skóry i zniweluje widoczność wszystkich blizn. Wykonywanie codziennego masażu sprawi, że poprawi się krążenie krwi, dzięki czemu przyśpieszy się proces regeneracji, a co za tym idzie, blizny znikną.

Sposoby na trądzik – olejek tamanu

Jeśli zastanawiasz się, jakie jeszcze są sposoby na blizny, to polecamy olejek tamanu. Jest to olejek z nasion, który możesz znaleźć w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Miejsce na skórze, w którym znajduje się blizna, codziennie smaruj olejkiem tamanu, dokładnie go wcierając. Dzięki temu pod naskórek wpłyną witaminy i minerały, które odżywią naskórek i poprawią jego wygląd, a co najważniejsze przyśpieszą jego regenerację, dzięki czemu blizny staną się mniej widoczne, a z czasem całkiem znikną.

Sposoby na trądzik – zabieg laserem

Osoby, które mają większe blizny, które uszkodziły głębsze warstwy skóry, zastanawiają się, czy są lepsze sposoby na blizny? Otóż są, a jednym z nich jest zabieg laserem. U kosmetyczki można skorzystać z zabiegów z użyciem lasera, który może zniwelować widoczność blizn. Co prawda, jest to zabieg, który niesie ze sobą duże koszty, a najlepsze efekty da, jeśli powtórzymy go kilka razy, to jednak daje on najlepsze efekty, nawet przy poważnych bliznach na skórze. Warto jednak pamiętać, że przed takim zabiegiem należy się odpowiednio przygotować. A na taki zabieg nie powinny decydować się kobiety podczas miesiączki, w czasie ciąży oraz osoby z przewlekłymi chorobami.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze