Zdrowie
Czytany poradnik
Najlepsze naturalne sposoby na alergię [Infografika]
0

Najlepsze naturalne sposoby na alergię [Infografika]

AUTOR:  Alicja Hudzik3 września 2018

Alergie - infografika

Naturalne sposoby na alergie [infografika]

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z alergią pokarmową, czy z alergią wziewną, ta choroba XXI wieku to prawdziwa zmora utrudniająca życie. Jak sobie radzić z alergią? Jakie są najbardziej skuteczne sposoby na alergię? Zapraszamy do lektury!

Jakie są najskuteczniejsze naturalne sposoby na alergię?

Najlepsze naturalne sposoby na alergię to przede wszystkim usunięcie alergenu z najbliższego otoczenia. Należy dbać o czystość mieszkania, sprzątać regularnie kurze i nieczystości, usunąć z diety produkty, które wywołają reakcje alergiczne i unikać sytuacji, w których grozi ryzyko wystawienia na działanie alergogennej substancji.

Warto stosować naturalną suplementację oraz zioła, które pomogą uporać się z dolegliwościami. Oferta ziołowych farmaceutyków na rynku ciągle rośnie, jest więc w czym wybierać!

Działanie przeciwalergiczne mają między innymi:

  • Czarnuszka siewna
  • Pachnotka zwyczajna
  • Tarczyca bajkalska
  • Wiesiołek dwuletni

Zioła te mogą pomóc i załagodzić takie dolegliwości jak stan zapalny spojówek, kłopoty z oddychaniem i nieżyt nosa.

Aby załagodzić objawy alergii, należy stosować silnie restrykcyjną dietę eliminacyjną. Przede wszystkim trzeba wyeliminować z pożywienia pokarmy, które uczulają i należy się tego twardo trzymać. Dietę eliminacyjną należy stosować nie tydzień, nie dwa, ale przez lata, by odniosła ona właściwy skutek!

Jakie są skuteczne naturalne sposoby na alergię? Życie alergika to życie pełne wyrzeczeń, zwłaszcza w kontekście jedzenia. Właściwie stosowana dieta, suplementacja i wspomaganie się ziołami mogą odnieść zadowalające efekty, jednak trzeba być konsekwentnym w postanowieniach!

Więcej o tym jak naturalnie radzić sobie z alergiami przeczytasz w naszym poradniku:

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze