Technologie
Czytany poradnik
Mobilny internet, czyli tanie Wi-Fi na wakacjach
0

Mobilny internet, czyli tanie Wi-Fi na wakacjach

AUTOR:  Agnieszka Szarak17 maja 2018

Mobilny internet to już codzienność, dlatego, gdy pojawia się problem z połączeniem, zwłaszcza za granicą, możesz być poirytowany. Istnieją jednak możliwości na tanie Wi-Fi na wakacjach!

Gdy jesteś daleko

Internet w USA, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii nie stanowi problemu. W tych rozbudowanych i dobrze prosperujących państwach, kontakt ze światem jest wręcz kluczowy. Dlatego, żeby mieć dostęp do sieci, zazwyczaj wystarczy zejść do lobby hotelu, w którym się zatrzymałeś i poprosić o hasło do Wi-Fi. Często nawet karteczki z hasłami są ogólnodostępne w recepcji lub znajdziesz je w swoim pokoju.

Niestety zdarza się też tak, że jakość hotelowej sieci bezprzewodowej pozostawia wiele do życzenia. Korzysta z niej wiele osób jednocześnie, właścicielowi hotelu też nie zależy na szybkim łączu i stąd cały problem. Warto mieć to na uwadze przed wyjazdem, zwłaszcza jeśli musisz w danym dniu mieć dostęp do sieci.

Mobilny internet w Twojej kieszeni

Mobilny internet nie stanowi już takiego wyzwania logistycznego, finansowego ani organizacyjnego, jak kiedyś. Dlatego możesz pozostać w łączności ze światem zewnętrznym, nawet gdy jesteś daleko za granicą. Wystarczy, że wykupisz sobie pakiet internetu, schowasz go do kieszeni i użyjesz, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

To rozwiązanie jest chyba najwygodniejszą z opcji. Dzięki niemu zawsze i wszędzie Twoim towarzyszem będzie internet — w USA, Indonezji, Chile, Australii, Gambii czy RPA. W sieci możesz znaleźć wielu producentów, oferujących Ci podobne usługi. Nie zawsze bowiem opłaca się wybierać mobilny internet u swojego operatora. Dla przykładu możesz zerknąć na ofertę xoxowifi.com i sprawdzić wszystkie możliwości, aby wybrać te najbardziej komfortową dla Ciebie.

Inne rozwiązania

Zapomniałeś wykupić mobilny internet w kraju, w hotelu ledwo możesz otworzyć kartę z wyszukiwarką i uważasz, że jesteś w kropce? Nie ma sytuacji bez rozwiązania. Wtedy warto wyjść do ludzi, którzy zamieszkują dany region i zwyczajnie z nimi porozmawiać. Zapytaj, gdzie możesz wykupić pakiet internetowy i z jakiego oni sami najczęściej korzystają. To najprostsze i najlepsze rozwiązanie.

Oczywiście będąc na wakacjach, najlepiej na te kilka dni całkowicie odciąć się od sieci i cieszyć się zwiedzanym miejscem oraz ludźmi, z którymi możesz spędzić czas. Niestety w dzisiejszym zabieganiu, nie każdy ma taką możliwość. Warto jednak robić wszystko, by spędzić wakacje na plaży, a nie w hotelowym lobby z laptopem na kolanach.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze