Microsoft
Czytany poradnik
Mało miejsca na dysku – wyłączamy komunikat
0

Mało miejsca na dysku – wyłączamy komunikat

AUTOR:  Patrycja Kabaj21 maja 2017

Jak wyłączyć komunikat mało miejsca na dysku? Czy warto wyłączyć komunikat informujący nas o małej ilości miejsca na dysku? Każdy niech sam sobie odpowie na to pytanie, jednak co oznacza ten komunikat nie trzeba nikomu tłumaczyć. Oczywiście najprostszym sposobem jest usunięcie, bądź uporządkowanie dysku w celu zwolnienia miejsca.

Jeżeli system informuje nas o małej ilości miejsca na dysku systemowym warto uporządkować go w celu zwiększenia wolnego miejsca. Jeśli jest to dysk systemowy to do stabilnej pracy systemu wymagana jest odpowiednia ilość wolnej przestrzeni. Komunikat informujący nas o małej ilości miejsca na dysku pojawia się przy 90% zapełnieniu dysku. W dzisiejszych czasach dyski są bardzo duże więc można się zdziwić, iż system wyświetla nam komunikat o małej ilości miejsca na dysku przy np. 100 GB wolnej przestrzeni.

W celu wyłączenia komunikatu informującego nas o małej ilości miejsca na dysku postępujemy zgodnie z instrukcją poniżej:

  1. Uruchamiamy Edytor rejestru;
  2. Przechodzimy do klucza HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer;
  3. Klikamy dwa razy na wartość NoLowDiskSpaceChecks i ustawiamy 1;
  4. Jeżeli nie mamy wartości wartość NoLowDiskSpaceChecks należy ją stworzyć i ustawić wartość na 1.

Po ponownym uruchomieniu komputera komunikat informujący nas o małej ilości miejsca na dysku nie powinien się pojawić. Przed przystąpieniem do zmian w rejestrze, zachęcam do wykonania kopii rejestru.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze