Czytany poradnik
Lifehack – jak otworzyć wino?
0

Lifehack – jak otworzyć wino?

AUTOR:  Alicja Hudzik9 sierpnia 2018

Znajomi Cię odwiedzili z wizytą, a Ty nie masz pod ręką korkociągu? Jesteście w plenerze i zapomnieliście wziąć ze sobą czegoś do otworzenia wina? Podpowiemy Ci ciekawe i przydatne rozwiązanie, tzw. lifehack – jak otworzyć wino!

Poznaj skuteczny Lifehack! Jak otworzyć wino bez użycia korkociągu?

Mamy dla Ciebie bardzo przydatny lifehack. Jak otworzyć wino bez korkociągu? Możesz to zrobić na kilka sposobów…  Jeśli nie masz pod ręką korkociągu, możesz posłużyć się pilniczkiem do paznokci, butem, śrubokrętem, wieszakiem na ubrania, kluczem, gwoździem i kombinerkami, markerem, szczoteczką do zębów, nożyczkami, zwykłymi sztućcami, palnikiem, a nawet książką!

Jak otworzyć wino śrubokrętem lub innymi narzędziami?

Aby otworzyć wino za pomocą śrubokręta, wystarczy, że delikatnie wkręcisz go w korek (nie do samego końca), a następnie lekko pociągniesz do góry, tak, jakbyś korzystał z korkociągu. W podobny sposób możesz spróbować otworzyć wino z pomocą szpikulca do mięsa, cienkiego noża, nożyczek lub gwoździa. Gwóźdź należy wbić i wkręcić w korek, a następnie wyciągnąć go razem z nim kombinerkami.

Jak otworzyć wino butem lub książką?

Aby otworzyć wino książką, wystarczy przyłożyć do ściany książkę w twardej okładce i uderzać nią dnem od butelki. Dzięki temu można wypchnąć korek do góry, a następnie wyciągnąć go ręką. W podobny sposób można otworzyć wino butem.

Lifahack – jak otworzyć wino? Inne sposoby

Inne sposoby na otwarcie butelki z pysznym winem to zastosowanie pilniczka ze spiczastym czubkiem lub wieszaka z ostrym zakończeniem, którymi działamy na zasadzie podobnej jak ze śrubokrętem lub użycie klucza zamiast korkociągu. Aby udało się otworzyć wino kluczem, mu on mieć spiczaste zakończenie i trzeba w to włożyć trochę siły, ale nie na tyle, by złamać klucz! Jeśli wszystkie sposoby zawiodły, można spróbować po prostu wepchnąć korek do środka butelki, np. z użyciem zwykłych sztućców, nożyczek lub szczoteczki do zębów.

Podgrzewanie butelki

Jeśli lubisz ryzykować i wypróbowywać nowe metody, możesz spróbować otworzyć butelkę, podgrzewając ją. Podobno wystarczy podgrzać szyję butelki, by korek wyskoczył. Możesz to zrobić z użyciem zapalniczki lub palnika. Pod wpływem ciepła korek powinien sam wysunąć się z butelki, metoda ta jest jednak lekko niebezpieczna, ponieważ zawartość butelki może wyskoczyć razem z korkiem!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze