Technologie
Czytany poradnik
Łamanie, zerowanie hasła Windows
0

Łamanie, zerowanie hasła Windows

AUTOR:  Patrycja Kabaj19 marca 2017

Może się zdarzyć, że zapomnieliśmy hasło do naszego konta użytkownika w systemie Windows, bądź też musimy dostać się do komputera osoby, której obecnie nie ma. Jeżeli mamy fizyczny dostęp do komputera, bez żadnych problemów możemy wyzerować hasło w systemach Windows 2000/NT/XP/Vista.

Do tego celu należy ściągnąć program o nazwie Office NT Password & Registry Editor. Po ściągnięciu i rozpakowaniu programu nagrywamy obraz na płytę (jeżeli ściągnęliśmy obraz ISO korzystamy np. z nero). Następnie wybieramy z menu zakładkę Nagrywarka | Nagraj plik obrazu i wskazujemy ścieżkę do naszego ściągniętego i rozpakowanego programu .iso. Jeżeli natomiast ściągnęliśmy wersję na dyskietkę to po rozpakowaniu zipa klikamy dwa razy na plik install.bat (oczywiście w napędzie mamy czystą dyskietkę).

Po nagraniu programu uruchamiamy komputer z płyty/dyskietki. W zależności od płyty głównej  przestawiamy w biosie na bootwanie z CDROM/DVD (First Boot Device | CDROM lub DVD).

Jeżeli wszystko zrobiliśmy prawidłowo ujrzymy ekran, w którym naciskam enter. Następnie wybieramy partycję, na której mamy zainstalowany system Windows. Jeżeli nie widzimy naszego dysku musimy dodać odpowiedni sterownik. Klikamy d w celu załadowania sterowników SCSI lub IDE-RAID. Jeżeli nie zmienialiśmy ścieżki dostępu do rejestru naciskamy Enter. Natomiast jeżeli dokonywaliśmy zmian wskazujemy poprawną ścieżkę. Zgodnie z tym co chcemy zrobić klikamy w kolejnym kroku domyślą opcję, czyli Zerowanie hasła windows. Jeżeli chcemy w dalszym ciągu wyzerować/usunąć hasło zaznaczamy opcję 1. Jeżeli chcemy wyzerować hasło jakiegoś innego użytkownika musimy przełączyć się na niego. Postępujemy zgodnie z opisem czyli 0xnumer_RID. Domyślnie jest zerowane hasło Administratora. Po wybraniu odpowiedniego usera/administratora, którego chcemy wyzerować klikami enter. Postępujemy zgodnie z instrukcją Clear (blank) user password i zatwierdzamy przyciskiem enter. Na koniec widzimy satysfakcjonujący nas komunikat Password cleared!. Wychodzimy kolejno z okien programu. Klikamy ! (czyli shift +1), a następnie przycisk q i potwierdzamy zmiany y. Jeżeli coś poszło nie tak możemy zacząć zabawę od początku wybierając y. Natomiast jeżeli wszystko przebiegło po naszej myśli wybieramy n. Po wyjęciu płyty i ponownym  uruchomieniu komputera hasło użytkownika, które przed chwilą zerowaliśmy będzie puste.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze