Dom
Czytany poradnik
Kwiaty doniczkowe dla początkujących
0

Kwiaty doniczkowe dla początkujących

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk12 marca 2019

Szukasz kwiatów idealnych dla Twojego wnętrza, ale do tej pory wszystkie kupione przez Ciebie rośliny dożywały najwyżej miesiąca? Nie zniechęcaj się. Poniżej znajdziesz idealne kwiaty doniczkowe dla początkujących.

Sukulenty

Jeżeli największym problemem hodowania kwiatów, jest dla Ciebie podlewanie ich, to postaw na sukulenty. To rośliny, które nie tylko są mało wymagające, ale są też bardzo modnym, obok popularnej monstery, kwiatem do domu. Charakteryzują się one gruboszowatymi, ciekawie uformowanymi, pędami, w których magazynują wilgoć. Tym samym należy je podlewać jedyne raz na 2-3 tygodnie. Sukulenty nie wymagają również częstego nawożenia i z reguły nie chorują.

Dracena obrzeżona

Nazywana inaczej smokowcem lub drzewkiem smoka. Jest to idealna roślina doniczkowa dla początkujących. Wystarczy podlewać ją jedynie raz w tygodniu i zapewnić jasne lub lekko zacienione miejsce. Poza tym, że dracena jest łatwa w utrzymaniu i upiększy każde wnętrze, dodatkowo będzie naturalnym filtrem powietrza.

Sansewiera gwinejska

Sansewiera, określana również mianem wężownicy lub żelaznej szabli, jest niemal niezniszczalna. Jedyne na co trzeba uważać, to by podczas podlewania jej, woda nie dostała się do rozety liścia, ponieważ może sprawić, że roślina zgnije. Poza tym, jest to idealny kwiat doniczkowy dla poczatkujących. Dlaczego? Nie wymaga częstego podlewania, toleruje każde warunki świetlne, jest długowieczna i odporna na każde, nawet najgorsze warunki.

Zamiokulas zamolisty

Roślina ta wyróżnia się mięsistymi liśćmi, o intensywnie zielonym kolorze. Zamiokulasy to idealne kwiaty doniczkowe dla poczatkujących, ponieważ nie zaszkodzi im nawet kilka tygodni bez wody. Dodatkowo, roślina ta radzi sobie świetnie nawet w miejscach z ograniczonym dostępem dziennego światła. Jeżeli jednak światła jest naprawdę mało – warto raz na jakiś czas, na kilka dni, przestawić roślinę w bardziej słoneczne miejsce.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze