Czytany poradnik
Który rower na różne trasy
0

Który rower na różne trasy

AUTOR:  Marzena Kuźma6 kwietnia 2018

Wybór najlepszego roweru, który będzie Ci odpowiadać, może być trudnym zadaniem. Niezależnie od tego, czy chcesz dostać się do pracy, nabrać kondycji, czy po prostu zwiedzić okolicę – rower jest do tego idealny. Istnieje jednak spora ilość rowerów, które są przeznaczone na różne trasy.

Ważne jest, aby zastanowić się, co chcesz robić ze swoim rowerem i dokąd pojechać, ponieważ jego wybór zależy właśnie od tego. Dobierz rower według Twoich upodobań, rodzaju drogi i terenu, na którym chcesz jeździć. Jest wiele różnych rodzajów jazdy na rowerze i wiele rowerów, które możesz dopasować do swoich potrzeb.

Rowery szosowe – najlepiej jeżdżą szybko na asfalcie

Jak sama nazwa wskazuje, rowery szosowe to jazda po asfalcie – często tak szybko, jak to możliwe. Mają lekkie ramy i cienkie opony zaprojektowane tak, aby móc osiągnąć maksymalną prędkość przy minimalnym wysiłku.

Rower jest zbudowany w taki sposób, aby osoba która na nim jedzie mogła uzyskać efektywną i aerodynamiczną pozycję jazdy – co  przekłada się na maksymalną prędkość.

Taki rodzaj roweru, pozwoli Ci wyruszyć w dłuższą podróż z przyjaciółmi, ale również bardzo dobrze się nada się podczas podróży do pracy dzięki ich zdolności do szybkiego pokonywania drogi.

Rowery górskie – najlepsze na trudnym terenie

Zostały stworzone, aby sprostać najbardziej wymagającym terenom terenowym, jakie oferuje natura, rowery górskie są zbudowane z grubych opona, które są zaprojektowane tak, aby znaleźć przyczepność na niemal każdej nawierzchni. Mają również mocne hamulce – co zapewnia lepszą kontrolę na nierównym podłożu.

Nawet jeśli nie planujesz poruszać się po pasmach górskich, przedstawione rowery mogą być dobrym wyborem do ogólnej rekreacji dzięki bardziej zrelaksowanej pozycji podczas jazdy. Jeśli jednak chcesz się poruszać po asfalcie musisz zmienić opony, w innym wypadku będziesz Ci się ciężko poruszać.

Rower miejski: najlepszy do bezproblemowej jazdy

Rowery miejskie lub tzw. holenderki są niezbędne w transporcie na terenie płaskich miast. To co wyróżnia rower miejski z pośród innych to jego prostota, praktyczność i wytrzymałość. Niewiele może się nie udać, jeśli masz tylko jeden bieg. Typowe miejskie rowery mają płaskie pedały, więc możesz na nie wskoczyć w zwykłych ubraniach.  Oświetlenie, bagażnik i koszyczek są często wbudowane, więc nie będziesz potrzebować wielu dodatków.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze