Marketing
Czytany poradnik
Krówki reklamowe – słodki pomysł na promocje
0

Krówki reklamowe – słodki pomysł na promocje

AUTOR:  Porady.org10 marca 2020

Branża reklamowa widziała już chyba wszystko, jeżeli chodzi o materiały służące do promocji. Marketingowcy co rusz wymyślają nowe gadżety, które mają wzbudzić ciekawość, zainteresowanie, a niekiedy nawet zszokować konsumentów. Mimo tego specjaliści podkreślają, że podczas kampanii reklamowej i przy budowie wizerunku marki najlepiej sprawdzają się proste, a zarazem skuteczne materiały. Do takich z całą pewnością można zaliczyć łakocie, a zwłaszcza krówki reklamowe.

Dlaczego krówka reklamowa przydaje się podczas promocji firmy?

Krówki to cukierki, które są smaczne, słodkie, mają kruchą, a zarazem miękką i ciągnącą się konsystencję. Te wyjątkowe słodycze to łakocie kochane tak samo przez dorosłych, jak i dzieci. Dlatego mogą stanowić drobny poczęstunek w biurze czy podczas różnych wydarzeń.

Krówki na zamówienie sprzedawane są na kilogramy bądź na sztuki, co sprawia, że można kupić dokładnie taką ilość, jaka jest potrzebna do celów promocyjnych. Oprócz tego bardzo łatwo je przechowywać – część z nich można trzymać w kartonach, natomiast pozostałe umieścić w łatwo dostępnym miejscu. – Krówki z nadrukiem mogą być ozdobione efektowną grafiką. Trzeba także dodać, że cukierki firmowe świetnie sprawdzają się jako materiał promocyjny, który można zabrać ze sobą w dłuższą trasę – wyjaśnia przedstawiciel sklepu OpenGift.

Krówki z logo firmy często znikają ze stoisk promocyjnych czy ze sklepowej lady, jak tylko się tam pojawią. Jednak nawet wtedy, kiedy ich większa ilość pozostanie niewykorzystana, nie należy załamywać rąk. Cukierki te mają bardzo długi okres przydatności do spożycia – nawet do pół roku.

Delikatny, słodki smak i przyjemna konsystencja krówki reklamowej wywołują tylko pozytywne skojarzenia. Właśnie dlatego tak łatwo przy ich pomocy zbudować jak najlepszy wizerunek marki. Znawcy reklamy zawsze wspominają, że smak to jeden ze zmysłów, który ma największy wpływ na decyzje zakupowe klientów.

Jak mogą wyglądać krówki reklamowe?

Promocja firmy to szereg działań, które mają na celu zbudować jej pozytywny wizerunek, a także przekonać do niej klientów. Małe, słodkie upominki, jakimi są krówki z logo firmy, na pewno w tym pomogą.

Można zadecydować o tym, jak będzie wyglądało ich opakowanie. Projekt papierka może zostać wykonany na indywidualne zamówienie. To zleceniodawca decyduje o kolorze tła, rodzaju czcionki czy stylu grafiki.

Mimo tego, aby treść takiego opakowania była czytelna, należy przestrzegać kilku zasad. Kolor tła oraz czcionka powinny być kontrastowe – wtedy wszystkie napisy będą doskonale widoczne. Nie można także przesadzać z ilością informacji. Dobrze sprawdza się slogan lub krótkie hasło reklamowe. Na opakowaniach krówek znakomicie prezentuje się też firmowa grafika, czyli logo. 

Krówki można efektownie wyeksponować. Mogą znajdować się w eleganckich półmiskach, dużych szklanych kulach. W niektórych sytuacjach dobrym pomysłem jest ich z pozoru niedbałe rozrzucenie na stole.

Cukierki firmowe, czyli łakocie nie tylko dla dzieci

To dzieci słyną z tego, że są miłośnikami wszelkiego rodzaju słodkości. Jednak krówki znajdujące się w dobrze zaprojektowanym opakowaniu mogą skusić nawet osobę, która na co dzień stroni od łakoci.

Cukierki z nadrukiem są stworzone z myślą o targach czy imprezach firmowych. Świetnie sprawdzają się na różnego rodzaju eventach. Oprócz tego mogą stanowić poczęstunek dla klientów sklepów, restauracji, salonów piękności oraz zakładów fryzjerskich. Powinny znajdować się także w siedzibach firm – w salach konferencyjnych i w prywatnych biurach.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze