Czytany poradnik
Krem na rozstępy – czy to działa?
0

Krem na rozstępy – czy to działa?

AUTOR:  Klaudia Ozimek14 sierpnia 2018

Rozstępy to problem niemal każdej kobiety na świecie. Pojawiają się one na udach, nogach, pośladkach, piersiach i brzuchu. Często występują u kobiet po ciąży. W sklepach możemy znaleźć produkty pomagające w walce z rozstępami. Jednak, czy krem na rozstępy naprawdę może nam pomóc?

Krem na rozstępy – jakie ma działanie

Producenci kremów na rozstępy zapewniają nas, że przy regularnym smarowaniu ciała ich produktem, rozstępy zmniejszą się i powoli znikną. Jednak nie zawsze taki właśnie efekt otrzymujemy przy użyciu kremu na rozstępy. Czemu tak jest? Czemu krem na rozstępy nie zawsze jest skuteczny? Powodem jest to, że często kremy na rozstępy mają działanie zapobiegające. Tak więc powinno się je używać, kiedy rozstępy nie pojawiły się na naszej skórze. Dzięki zawartym w kremie na rozstępy składnikom odżywczym skóra staje się jędrna. A masaż, jaki wykonujemy, przy nakładaniu kremu na ciało, sprawia, że krążenie krwi się poprawia, dzięki czemu skóra poprawa swoją kondycję.

Krem na rozstępy – czy może działać?

Krem na rozstępy jest najlepszym sposobem na zapobieganie powstawaniu rozstępów. Składniki odżywcze w kremie odżywiają skórę i poprawiają jej wygląd. Jednak nie są w stanie zwalczyć rozstępów, kiedy te się już pojawiły. Rozstępy to blizny na ciele, które powstają przez nadmierne rozciągnięcie się skóry. Sam krem nie jest w stanie ich zlikwidować. Jednak to nie znaczy, że nie warto używać kremów na rozstępy.

Jak używać kremu na rozstępy, by działał?

Krem na rozstępy możemy traktować jako wsparcie w walce z rozstępami, a nie jedną z metod na ich zwalczanie. Krem na rozstępy będzie miał największe działanie, jeśli będziemy nakładać go regularnie i przy używaniu będziemy wykonywać masaż ciała. To masaż poprawia elastyczność i krążenie krwi, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje, a blizny na ciele mogą stać się mniej widoczne, a po pewnym czasie mogą nawet zniknąć. Warto również udać się na zabieg usuwania rozstępów, który jest skuteczniejszy niż krem na rozstępy.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze