Czytany poradnik
Krem do babeczek – przepis
0

Krem do babeczek – przepis

AUTOR:  Klaudia Ozimek16 sierpnia 2018

Babeczki są uwielbianym przez wszystkich deserem, który nie jest tak wyjątkowy bez kremu. Krem do babeczek powinien być słodki i jednocześnie dopełniać wygląd babeczki. Jakie są więc najlepsze przepisy na krem do babeczek? Koniecznie sprawdźcie nasze przepisy.

Krem do babeczek – przepis na krem czekoladowy

Czekoladowe babeczki są jednymi z najczęściej wybieranych przez dorosłych i dzieci. Jeśli chcesz je zrobić to, koniecznie musisz sprawdzić jak zrobić czekoladowy krem do babeczek. Do jego wykonania potrzebne nam będą:

  • Cztery łyżeczki kakao/ jedna tabliczka mlecznej czekolady,
  • 300 ml śmietanki kremówki,
  • 300 g serka mascarpone.

Śmietanka i serek powinny być schłodzone. Natomiast czekoladę można położyć w ciepłym miejscu, by łatwiej było nam ją rozpuścić. Pokrusz czekoladę na mniejsze kawałki i rozpuść ją w kąpieli wodnej. Kiedy czekolada powoli się roztapia, ty możesz przejść do miksowania serka mascarpone ze śmietanką kremówką. Do miski wrzuć oba te składniki i miksuj aż do uzyskania gęstego kremu. Jeśli zdecydowałaś się na dodanie kakao, to nie przestając miksować, dodawaj po kolei łyżeczki kakao. A jeśli do kremu chcesz dodać rozpuszczoną czekoladę, to na początek musisz zostawić ją do wystygnięcia, a dopiero potem powoli możesz dodawać do powstałego kremu. Krem do babeczek powinien zostać schłodzony przez około trzydzieści minut przed nałożeniem na babeczkę.

Krem do babeczek – truskawkowy

Procedura przygotowania kremu do babeczek o smaku truskawkowym jest niemal taka sama jak w przypadku kremu czekoladowego. Do jego przygotowania będziemy potrzebować:

  • 300 g serka mascarpone,
  • 300 ml śmietanki kremówki,
  • Sok truskawkowy,

Pamiętaj, że serek mascarpone i śmietanka kremówka, muszą być dobrze schłodzone, więc przed przygotowaniem kremu do babeczek schowaj je do lodówki. Do miski dodaj śmietankę i krem mascarpone. Zmiksuj dokładnie aż do uzyskania gęstej masy. Następnie powoli oddawaj sok truskawkowy. Pamiętaj, by nie dolać go za dużo, by krem nie był zbyt rzadki. Kiedy krem zabarwi się na różowo, możesz skończyć dolewanie soku. Nie przestawaj miksować, dopóki wszystkie składniki się nie połączą.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze